Za nami dyskusja na temat poczucia wstydu, które wynika z oglądanych przez nas komedii. Debatujący podczas panelu dyskusyjnego „Dlaczego wstydzimy się komedii?” w Teatrze Powszechnym w Łodzi poruszali kwestie dotyczące tworzenia komedii na przykładzie historycznych twórców.
Juliusz Machulski gościem panelu dyskusyjnego w Teatrze Powszechnym w Łodzi
Porównując wiele polskich komedii z okresu PRL dla sporej widowni te produkcje są do dziś uwielbiane.Gościem panelu był Juliusz Machulski, reżyser filmów takich jak „Seksmisja”, „Vabank” i „Kiler”.
- Jak napisałem scenariusz to był akurat stan wojenny. No i oczywiście wszystko było zatrzymane, wytwórnie stały, hale w wytwórniach filmowych stały puste i mówią “przecież ty masz jeszcze tę seksmisję, to co z tym?”, a ja mówię “no mam, ale to można to robić teraz”. Usłyszałem jasne, zaczynaj, dlaczego tak późno?
- wspominał Juliusz Machulski, reżyser.
Podczas spotkania wracano do czasów PRL-u, kiedy tworzono filmy komediowe. Zwrócono uwagę także na to, jak komedia ewoluowała nie tylko w teatrze, ale również i na ekranie. Juliusz Machulski opowiadał również o tym, jak tworzył kultowe komedie oraz wspominał związane z nimi anegdoty.
Nawiązywano również do sztuki „Atrament. Wczoraj. Żyrafa”, który Machulski wystawia na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego. O próbach w 2022 roku pisaliśmy na portalu TuŁódź.pl.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.