Reklama

Reklama

Półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców i dziewcząt na boisku MOSiR w Zgierzu

Opublikowano:
Autor:

Półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców i dziewcząt na boisku MOSiR w Zgierzu - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
38
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Fotorelacje Drużyny ze Zgierza, Pabianic, Wartkowic, Bałdrzychowa i Koźla brały udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbyły się na boisku przy ul. Wschodniej. Zdobywcy pierwszych miejsc awansowali do finału.

Reklama

Piłka nożna chłopców i dziewcząt w Zgierzu

Uczniowie szkół podstawowych 19 maja od godz. 10.00 walczyli o przejście do finału wojewódzkiego. W grupie dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach.

Wszystkie dziewczyny chodzą do klasy ósmej. Są bardzo sprawne i jeżdżą na każde możliwe zawody szkolne. Wysyłamy je na koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy bieganie.

- mówi Jan Kaczorowski, nauczyciel wychowania fizycznego i trener zwycięskiej drużyny.

Zawody w piłce nożnej w Zgierzu

Każda drużyna rozegrała po dwa mecze. W grupie dziewcząt SP nr 17 z Pabianic wygrała ze SP Koźle 8 do 1. W starciu ze SP Bałdrzychów uczennice z Pabianic wygrały 2 do 0, uzyskując tym samym najwyższą liczbę punktów i awansując do finału.

Dziewczyny może nie grają wyjątkowo dobrze technicznie, ale mają ducha walki i ambicje.

- dodaje Jan Kaczorowski.

W grupie chłopców zwyciężyli uczniowie SP nr 6 w Zgierzu. Pokonali SP z Wartkowic 5 do 0 i zremisowali ze SP nr 3 z Pabianic.

Półfinał województwa łódzkiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców organizowany był przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Placówka współpracuje z różnymi klubami, wspierając rozwój amatorskiego sportu na terenie miasta i powiatu.

MOSiR Zgierz przygotowuje powierzchnię, którą kluby mogą wykorzystywać do przeprowadzenia swoich własnych rozgrywek czy imprez sportowych.

W zakresie sportu szkolnego współpracujemy z Łódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym. Koordynujemy działania w zakresie szkolnych imprez sportowych na terenie miasta, powiatu i rejonu, który obejmuje również powiaty łęczycki, pabianicki i poddębicki.

- informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Po zakończeniu półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy