Wielu mieszkańców Zgierza codziennie korzysta z komunikacji miejskiej i z pewnością pamiętają, jak było wcześniej. Nie brakowało kiosków, w których można było zobaczyć znajomą twarz. Takich miejsc już wiele nie zostało.
Przystanki autobusowe na przestrzeni lat w Zgierzu
Wybieramy się w małą podróż w czasie do roku 2012 i sprawdzamy, jak zmieniła się przestrzeń w Zgierzu, a dokładniej przystanki autobusowe. W galerii zobaczycie zdjęcia z 2012 oraz 2023 roku, dzięki którym będziecie mogli zobaczyć, jak zmieniły się przystanki w Zgierzu i nie tylko. Widać na nich stan dróg czy budynków.Na ulicy Długiej można zauważyć, że przystanek nie tylko zmienił swój wygląd, ale został przeniesiony w inne miejsce (Długa/Skłodowskiej-Curie). Zobaczymy też stare wiaty przystankowe lub ich brak, a przy ulicy Aleksandrowskiej wciąż stoi metalowa wiata.
Zmiany widać szczególnie na placu Kilińskiego, gdzie zmieniły się nie tylko przystanki, ale cały plac. W 2014 roku plac Kilińskiego przeszedł gruntowny remont. Zerwano starą nawierzchnię, przebudowano układ komunikacyjny, ułożono płyty i kostkę granitową. Wymieniono również roślinność. Znikły stare drzewa, a zamiast tego pojawiły się trawy, donice, krzewy i niskopienne drzewka.
Zmieniono także oświetlenie, postawiono ławki oraz sterowany satelitarnie zegar, przypominający ten poprzedni. Na nawierzchni odwzorowano układ Nowego Miasta, a na murku zawisły tablice upamiętniające podpisanie umowy zgierskiej. Wcześniejszy przystanek autobusowy zamieniono na drewnianą wiatę. Przygotowano również równy, jednostronny parking dla samochodów.
Gdzie potrzebna jest zmiana wiat przystankowych w Zgierzu lub gdzie najbardziej ich brakuje?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.