Reklama

Reklama

Komunikacja miejska w Zgierzu we Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak dojechać na cmentarz

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Komunikacja miejska w Zgierzu we Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak dojechać na cmentarz - Zdjęcie główne

Specjalna zgierska linia "cmentarna" ponownie wyjedzie we Wszystkich Świętych | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Komunikacja Zgierz Od lat władze Zgierza przyzwyczajały mieszkańców do pozostawiania swoich samochodów pod domami we Wszystkich Świętych. Wiadomo, tego dnia przy cmentarzach tworzą się potężne korki, w dodatku brakuje miejsc parkingowych. Aby zachęcić zgierzan do skorzystania 1 listopada z miejskich autobusów, te kursowały zgodnie z rozkładem jak w dni robocze, czyli stosunkowo często.Jak będzie tym razem?

Reklama

Zgierskie autobusy 1 listopada pojadą rzadziej niż w dni robocze

Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu ogłosiły już publicznie, jak będzie funkcjonowała komunikacja zbiorowa we Wszystkich Świętych. Tak jak w minionych latach, zgierzanie pojadą autobusami w granicach administracyjnych miasta za darmo. Brak konieczności skasowania biletu może jednak nie przekonać wszystkich do skorzystania z usług zgierskiego przewoźnika i rezygnacji z dojazdu na cmentarze własnym samochodem. Wszystko przez to, że 1 listopada będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy, a ten zakłada znacznie mniejszą liczbę realizowanych kursów w stosunku do dnia roboczego. Z tego też powodu dwie linie nr 7 i 9 nie pojadą wcale. Pasażerowie najpopularniejszych zgierskich linii nr 1 i 5 na swój autobus będą musieli poczekać do pół godziny. Linia nr 3 i 61 będą kursować co godzinę, natomiast przebiegająca w pobliżu łódzkich cmentarzy na Szczecińskiej i Mani linia nr 6 pojedzie co ok. 40-50 min.

Ja akurat mieszkam 15 minut od starego cmentarza w Zgierzu, więc sobie zrobię spacer, jak tylko będzie pogoda. Ale przecież nie każdy ma tak blisko – mówi spotkany przez nas przy nekropolii pan Stanisław.

Kto o zdrowych zmysłach będzie czekał pół godziny na przystanku bez pewności, że się później do krótkiego autobusu zmieści – pyta pani Iza. Tylko samochodem, trudno – dodaje.

Linia specjalna na zgierskie cmentarze

Ułatwieniem dla mieszkańców, którzy zechcą odwiedzić groby swoich bliskich na zgierskich cmentarzach, ma być uruchomienie specjalnej linii C-bus. Będzie kursować wyłącznie 1 listopada i łączyć trzy nekropolie: Cmentarz Komunalny przy ul. Konstantynowskiej, Cmentarz Ewangelicko-Augsburski na Nowym Mieście oraz Stary Cmentarz przy ul. Skargi. Trasa autobusu kursującego co średnio 40 minut będzie zaczynać się na krańcówce przy Parku Przemysłowym Boruta, dalej ulicami: Konstantynowską, Śniechowskiego, Popiełuszki, Długą przez plac Kilińskiego, Cezaka dojedzie w pobliże cmentarza na Nowym Mieście. W dalszym przebiegu skieruje się ul. Rembowskiego, 1 Maja, plac Kilińskiego, Długą, Skargi i Targową przy Starym Cmentarzu, a następnie wróci na pętlę początkową ulicami Barona i Konstantynowską. Przejazd „cmentarną” linią także będzie bezpłatny. Poniżej publikujemy rozkład linii C-bus.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy