reklama

A może by tak zostać waltornistą? Posłuchajcie historii Romana Strembickiego z Filharmonii Łódzkiej [zdjęcia I wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

A może by tak zostać waltornistą? Posłuchajcie historii Romana Strembickiego z Filharmonii Łódzkiej [zdjęcia I wideo] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinachBez waltorni muzyka filmowa nie istnieje - przekonuje Roman Strembicki, waltornista z Filharmonii Łódzkiej, który myślał, że zostanie skrzypkiem. Jak to się stało, że skrzypce zamienił na waltornię? Więcej w artykule poniżej.
reklama

Historia waltornisty z Filharmonii Łódzkiej

Waltornia jest nieporęczna i niestety niedoceniana. Rzadko się po nią sięga, a szkoda, bo jej brzmienie można porównać do głosu ludzkiego. Opanowanie gry na tym instrumencie wymaga wielu lat nauki - w sumie 17.

- Sześć lat szkoły podstawowej, sześć średniej i studia. Pochodzę z Legnicy. Osobno chodziłem do szkoły podstawowej, a popołudniami do szkoły muzycznej - wspomina Roman Strembicki z Filharmonii Łódzkiej.

Mężczyzna pierwotnie uczył się gry na skrzypcach, ale po dwóch latach stwierdził, że to jednak nie to.

- Mój przyjaciel, kolega z podwórka uczył się równolegle gry na waltorni. Zaprowadził mnie więc do nauczyciela i w wieku 12 lat rozpocząłem naukę gry na tym instrumencie - dodaje Roman Strembicki.

reklama

Jak przyznaje muzyk, waltornia jest instrumentem niezbyt szeroko wykorzystywanym, a szkoda. Nie byłoby muzyki filmowej bez waltorni. Przeznaczenie tego instrumentu to głównie orkiestry symfoniczne. 

- To melodyczny instrument, jego brzmienie można porównać do głosu ludzkiego. Waltornia często wspiera też solistów, wokalistów, którzy występują z orkiestrami - wyjaśnia waltornista z Łodzi.

Jak podkreśla mężczyzna, gra na waltorni dała mu spełnienie. W szkole średniej zastanawiał się, jak to będzie, czy będzie dobry w swoim fachu. Marzenie o byciu dobrym muzykiem udało się zrealizować. Zresztą posłuchajcie sami.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama