Reklama

Reklama

Co robić w weekend w Zgierzu? Seanse w kinie, „Słodkobłękity”, warsztaty dla dzieci [harmonogram]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Co robić w weekend w Zgierzu? Seanse w kinie, „Słodkobłękity”, warsztaty dla dzieci [harmonogram] - Zdjęcie główne

foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Jakie plany na weekend? Jeśli nadal nie wiecie co robić w najbliższą sobotę i niedzielę, podrzucamy Wam cotygodniową rozpiskę wydarzeń w Zgierzu. Zajęcia dla dzieci i rodziców, kino, spektakle teatralne, potańcówka – z pewnością coś wybierzecie.

Reklama

Weekend w Zgierzu. Sprawdź nadchodzące wydarzenia (24-25 września)

W najbliższy weekend zgierzanie mogą wybrać się na cotygodniowe seanse w Starym Młynie, by zobaczyć filmowe nowości – wśród nich znajdą się animowane propozycje dla najmłodszych, a także filmy z dreszczykiem dla starszych widzów. Coś dla siebie znajdą też między innymi miłośnicy sztuk wystawianych na scenie – to za sprawą 27. już odsłony zgierskich spotkań teatralnych „Słodkobłękity”. Poniżej znajdziecie harmonogram weekendowych wydarzeń na ten tydzień. 

27. Zgierskie Spotkania Małych Teatrów "Słodkobłękity" 2022

22-24 września | Stary Młyn ul. Długa 41a, CKD | Zgierskie Spotkania Małych Teatrów "Słodkobłękity" to festiwal z tradycją, który już od 27 lat prezentuje ciekawe zjawiska z obszaru teatru niezależnego. Podczas dwóch dni festiwalowych można będzie zobaczyć autorskie spektakle teatrów m.in. z Częstochowy, Goleniowa, Gdyni, Warszawy i Łodzi. Oprócz występów w programie wydarzenia znajdą się spotkania z twórcami oraz warsztaty. 

23 września / piątek

14:00 - "Obca" - Fundacja Banina - spektakl + dyskusja* (*dla grupy zorganizowanej)  (miejsce: I LO im. Stanisława Staszica - ul. 3 Maja 41); 

17:00 - "Nigdy dość!" - Magdalena Bochan-Jachimek i Grupa Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki (sala widowiskowa, I piętro); 

19:00 - "EtnoTechno" - Teatr Szklarnia (sala baletowa, II piętro); 

21:00 - "Nie siedź na piłce bo się zrobi jajo" - Grupa Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki (sala widowiskowa, I piętro).

 

24 września / sobota

10:00-14:00 - Warsztaty teatralno-performatywne z grupą "Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki" z Goleniowa (miejsce: Centrum Kultury Dziecka - ul. ks. Sz. Rembowskiego 17) 

17:00 - "otwarte / gładkie / białe / chłodne" - Teatr Rajstopy (sala baletowa, II piętro);

19:00 - Działanie happeningowe;

20:00 - "Hrabalu Ty mój" - Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy (sala widowiskowa, I piętro). 

 

Potańcówka w Zgierzu 

24 września | Boogie Cafe | 21:00

Zabawa przy muzyce i smakowitościach: Boogie Cafe zaprasza miłośników potańcówek na powitanie jesieni tanecznym krokiem. 

 

Kino w Starym Młynie

25 września |Stary Młyn, ul. Długa 41a |  

10:00 - "King: Mój przyjaciel lew” 

12:00 - "Jak zostałem samurajem"  

17:00 - "Stracone złudzenia" 

19:30 - "Nie martw się kochanie" 

 

Hulaj dusza – warsztaty dla dzieci 

25 września | CKD - ul. ks. Sz. Rembowskiego 17|  11:00

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na warsztaty multisensoryczne. Zajęcia z Hulaj Dusza pozwalają maluchom w ciekawy sposób poznawać nowe kształty, kolory, dźwięki. Przeznaczone są dla dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia.  Konieczne są wcześniejsze zapisy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy