reklama

Galago i gwanako przyjechały do Orientarium. Pójdziecie je odwiedzić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZOO

Galago i gwanako przyjechały do Orientarium. Pójdziecie je odwiedzić? - Zdjęcie główne

Dziki przodek udomowionej lamy, czyli gwanako. | foto ZOO

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinachW łódzkim Orientarium pojawiły się nowe zwierzęta. Wśród nich jest gwanako, czyli dziki przodek udomowionej lamy, galago senegalski - niewielki ssak naczelny, a także wielbłąd.
reklama

Stado gwanako można spotkać tuż po wejściu do ogrodu zoologicznego. Zwierzęta spokojnie przechadzają się po swoim wybiegu i z zaciekawieniem zerkają na zwiedzających.

- Odmładzamy nasze stado, dlatego też niedawno dotarły do nas aż trzy osobniki tego gatunku - mówi Barbara Wicińska, kierownik działu hodowlanego łódzkiego ZOO. - Dwie samice i samiec już są na swoim wybiegu. W pawilonie nocnym do dwóch samic dołączył także samiec galago senegalskiego.

Wielbłądy mocno chronią partnerki

Niedawno na wybiegu dla wielbłądów można było zobaczyć młodą samicę Lamiję, teraz dołączył do niej samiec. Zwierzęta już się poznały i są sobą bardzo zainteresowane. 

reklama

- Oba wielbłądy są w podobnym wieku - wyjaśnia Barbara Wicińska. - Samica jest bardzo kontaktowa. Samiec współpracuje z opiekunami – choć im będzie starszy, tym bardziej trzeba będzie wykazywać się ostrożnością. Wielbłądy mocno chronią swoje partnerki.

Binturong wyjechał

Z kolei z łódzkiego wybiegu do ogrodu w Krakowie wyjechał urodzony tutaj binturong orientalny. Drugi osobnik już wkrótce wyruszy w podróż do Francji. 

- Nie wszystkie gatunki tworzą stada - tłumaczy Barbara Wicińska. - Niektóre mogą tworzyć konkurencję dla swoich rodziców. Wysyłając je do innych ogrodów, unikamy konfliktów, które mogłyby się narodzić. W naturze często jest tak, że młode samce w pewnym momencie swojego życia są wyganiane i muszą poszukać swojej partnerki, by z nią stworzyć nową rodzinę. W przypadku zwierząt zamieszkujących ogrody zoologiczne o gatunki dba koordynator. To właśnie on odpowiada za programy hodowlane i odpowiedni dobór osobników.

reklama

Nowe zwierzęta można oglądać w Orientarium codziennie, w godz. 9 - 19.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama