Remont ulicy Liściastej na odcinku od Mglistej do przejazdu kolejowego rozpoczął się na wiosnę 2024 r.
Koniec utrudnień dla mieszkańców ulicy Liściastej - nowa droga już gotowa
Poprzedni stan tego odcinka pozostawiał naprawdę wiele do życzenia. Przez lata kierowcy i mieszkańcy tej części miasta musieli się liczyć z kocimi łbami, brakiem chodników i praktycznie ciągłym błotem, zwłaszcza poza latem. Te czasy ulica Liściasta ma już za sobą.Remont drogi zakończył się 26 listopada 2024 roku, a mieszkańcy zyskali nowy asfalt oraz chodniki.
- Przeważnie mówimy o dużych i drogich inwestycjach, a dzisiaj chcieliśmy powiedzieć o mniejszej, ale bardzo ważnej inwestycji. Dzięki przebudowie ulicy Liściastej na odcinku od ulicy Mglistej do torów kolejowych zyskaliśmy przejazd między ulicą aleją Włókniarzy a Szczecińską nową, równą nawierzchnią, to na pewno duży plus zwłaszcza dla mieszkańców z tej części zachodnio-północnych Bałut
- mówi Tomasz Piotrowski, wiceprezydent Łodzi.
I dodaje:
- Przed remontem, szczerze mówiąc, była masakra. Jeżeli nie mieliśmy w swojej stajni samochodowej samochodu typu SUV, to ten odcinek był właściwie ciężko przejezdny. Teraz mamy równy asfalt, równe chodniki, zrobiliśmy kanalizację deszczową i odwodnienie.
Nowy asfalt i nowe chodniki na ulicy Liściastej w Łodzi
Zakończenie prac drogowych na Liściastej to również dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Szczecińskiej i dalej Teofilowa, którzy zyskali sprawne połączenie z aleją Włókniarzy. Dodatkowo pojawiła się nowa zieleń.
- Mamy nową konstrukcję jezdni, 14 posadzonych drzew, nowy chodnik i nowe miejsca parkingowe. Inwestycja kosztowała nas 4 miliony i można powiedzieć tylko bądź aż, ale faktycznie ten główny cel, czyli połączenie alei Włókniarzy ze Szczecińską był oczekiwany przez naszych mieszkańców
- mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami.
Ulica Liściasta do przejazdu kolejowego jest gotowa wraz z chodnikami. Niestety, choć to spore ułatwienie dla kierowców, piesi od przejazdu w stronę al. Włókniarzy dalej muszą się poruszać jezdnią. Planów na budowę kolejnego odcinka chodnika za przejazdem kolejowym nie ma.
- Myślę, że na razie nie będziemy inwestować w taką infrastrukturę w tym miejscu. Jest wiele chodników do wyremontowania w mieście, jest wiele potrzeb, na które czekają tysiące naszych mieszkańców i skupimy się na tej infrastrukturze, która jest niezbędnie potrzebna
- dodaje Kowalewska-Wójcik.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.