Reklama

Reklama

Nie chcesz marnować świątecznego jedzenia? Tu możesz oddać je w Zgierzu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMZ

Nie chcesz marnować świątecznego jedzenia? Tu możesz oddać je w Zgierzu - Zdjęcie główne

foto UMZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Choć co roku obiecujemy sobie, że tym razem nie przesadzimy z ilością przygotowanego na święta jedzenia, przyznajmy szczerze – rzadko nam się to udaje. Co zrobić z „nadprogramowymi” porcjami świątecznych posiłków? W Zgierzu możemy oddać je najbardziej potrzebującym.

Reklama

Lodówki społeczne w Zgierzu


Wspólne lodówki, w którym można umieszczać jedzenie, które zostało nam po świątecznym posiłku w Zgierzu pojawiły się kilka lat temu – jedna z nich przy MOPSie, przy ulicy Cezaka 12, druga z kolei,  przy wejściu do parafii św. Katarzyny. Co można do nich wkładać? Między innymi warzywa, owoce, świeże, zapakowane fabrycznie produkty, pieczywo, unikajmy jednak jajek, surowego mięsa, otwartych artykułów czy mrożonek.


 Lodówki społeczne pojawiły się w Zgierzu z inicjatywy Stowarzyszenia Chleba Naszego. Ich celem jest wspieranie osób potrzebujących, które nie mogą same pozwolić sobie na zakup produktów jednak mogą uzyskać je odwiedzając wspólne lodówki, akcja ma też zapobiec marnowaniu żywności, co niestety często ma miejsce w wielu domach w okresie poświątecznym. Organizatorzy przypominają o przestrzeganiu regulaminu zbiórki, nieprzynoszenie wymienionych wyżej artykułów. Do umieszczenia produktów sypkich – np. cukru, soli, mąki obok umieszczono specjalne regały. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy