Festiwal Karuzel rozpoczął się 20 kwietnia. Na rynku Manufaktury znajdują się autodrom z szybkimi autkami, kolejki i karuzele dla starszych i młodszych czy gry zręcznościowe – jak na przykład „Ustrzel gola”, rzuty lotkami do balonów czy na strzelnicy.
Ekstremalne doznania na rynku Manufaktury
Łodzianie chętnie korzystają także z ogromnych karuzel, np. Break Dancer czy Street Fighter. To naprawdę ekstremalne doznania. Pałac Śmiechu i Roller wodny to kolejne z propozycji.
- Festiwal, poza potężną dawką rozrywki, jest okazją do zapoznania się z bogatą historią przemysłu lunaparkowego. Na plenerowej wystawie na rynku Manufaktury można oglądać sentymentalne, niepublikowane nigdy dotąd foto-wspominki z różnych lunaparków w Polsce, w tym z kultowego dla Łodzi w Parku na Zdrowiu. Z kolei w galerii handlowej znajduje się wyjątkowa wystawa ruchomych modeli karuzel, z których duża część ma ponad pół wieku! Sprawdźcie, jak dawniej wyglądały karuzele, kto jako pierwszy w Polsce wybudował jedną z nich i skąd inspiracje czerpali ich budowniczowie!"
- zachęca Manufaktura.
Festiwal Karuzel potrwa do niedzieli 5 maja. Z atrakcji można korzystać w godz. od 10 do 22. Bilety kosztują od 15 do 30 zł. Są też karnety na 10 wejść. Trzeba za niego zapłacić 150 zł.
Lunapark na Zdrowiu. Tutaj wychowały się pokolenia
Łodzianie kochają lunaparki. Dlatego z sentymentem wspominają ten, który kiedyś znajdował się na Zdrowiu. Uruchomiono go w 1974 roku, zamknięto 42 lata później. Liczył 38 atrakcji. Wysoką na 16 metrów kolejkę górską, która rozpędzała się do blisko 100 km/h. Był też diabelski młyn, zamek strachu, a także dwie karuzele, przywiezione prosto z Wiednia.Wstęp do wesołego miasteczka był darmowy, płaciło się natomiast za korzystanie z atrakcji. Lunapark otwierany był 1 kwietnia każdego roku. Sezon kończył się w przedostatnią niedzielę października. Swoje złote lata lunapark przeżywał w latach 70. i 80. Do urządzeń ustawiały się gigantyczne kolejki.
Później jednak świat ruszył do przodu, a w łódzkim lunaparku czas zatrzymał się w miejscu. Obiekt zamknięto w styczniu 2016 roku. W ostatnich latach funkcjonowania nie cieszył się popularnością. Łodzianie zaniepokojeni byli jego stanem technicznym, przestarzałym wyposażeniem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.