reklama
reklama

Race Stars Contest 24 w EC1 Łódź. Wyścigi samochodów zdalnie sterowanych przyciągnęły rzesze miłośników. O tym, jak działają opowiada „Krul RTR” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Race Stars Contest 24 w EC1 Łódź. Wyścigi samochodów zdalnie sterowanych przyciągnęły rzesze miłośników. O tym, jak działają opowiada „Krul RTR” [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
45
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinach Trwają jedne z największych wyścigów modeli samochodów zdalnie sterowanych, które zorganizowano w łódzkim EC1. Do Hali Maszyn przybyli miłośnicy w różnym wieku, a będąc w środku można się poczuć, jak na prawdziwym torze wyścigowym. „Krul RTR” opowiada, że rekord w rozwinięciu prędkości takiego modelu to nawet 360 km/h.
reklama

Hala Maszyn EC1 Łódź zamieniła się w prawdziwy świat dla wszystkich motomaniaków oraz miłośników czterech kółek.

Race Stars Contest 24 w EC1 Łódź - sportowe emocje podczas wyścigów aut zdalnie sterowanych

Oprócz tego, że dla wielu auto to wizytówka, musi być ono także szybkie, bo czas jest tutaj naprawdę istotny. To właśnie czas przejazdu oznacza wynik w tabeli, a rywalizacja jest tutaj na najwyższym poziomie.

Wszystko oczywiście rozgrywa się także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pamięci o tym, że najważniejsze to dobrze się bawić.

Wydarzenie przyciągnęło sporo dorosłych fanów wyścigów samochodowych, ale także najmłodszych, których obsługa takich pojazdów zachwyca i fascynuje.

Wyścigi aut zdalnie sterowanych w EC1 Łódź - Hala Maszyn zamieniła się w tory wyścigowe

Jak opowiada nam Paweł Czarnecki, który wśród wyścigowego środowiska znany jest jako „Krul RTR-ów” (pisownia oryginalna) – przyp. red.), to właśnie dzieciństwo jest najlepszym okresem, by zacząć taką zabawę.

- Ja trochę żałuję, że się za wcześnie urodziłem, bo ja mam 50 lat, także gdy urodziłem się w ‘73 to za moich czasów to nie było takich rzeczy, a zawsze lubiłem samochody zdalnie sterowane. W czym młodszym wieku się zaczyna, w tym lepiej

- mówi Paweł Czarnecki, Krul RTR.

Do dzieci i młodzież apeluje, aby zamiast wpatrywać się w ekran telefonu lub komputer wyruszyli spełniać swoje marzenia, które być może odkryją właśnie w takich wyścigach.

- Moi drodzy, przede wszystkim rzućcie telefon, po drugie marzycie często, aby się ścigać samochodami jeden do jednego, ja wam gwarantuje, że tutaj są takie same emocje. Ustawiacie wszystko w samochodach, lejecie oleje, różne gęstości. To jest najtańsza forma motosportu, a daje tyle frajdy, że wam gwarantuje, że już nie będziecie chcieli ścigać się prawdziwymi samochodami 

- dodaje.

Jednym z najczęstszych pytań na widok takich wyścigów jest „który z tych aut jest najszybsze?”.

Miłośnicy szybkiej jazdy zdalnie sterowanymi auta zjechali do Hali Maszyn EC1 Łódź

Miłośników wyścigów aut zdalnie sterowanych podkreśla, że liczą się umiejętności, a nie to, co znajduje „pod maską”.

- To jest częste pytanie – najmocniejszy? Najszybszy? To nie jest tak. Najważniejsze to umieć opanować samochód i nim jeździć. Jeżeli chodzi o rekordy to celem jest jak najszybciej pojechać. Rekordem świata natomiast w rozwinięciu prędkości to 360 km/h, a rekord Polski należy do chłopaków z Poznania - około 270 km/h. U nas rozwijają tutaj prędkości po 50/60 km/h

- tłumaczy.

I dodaje.

- To nie jest mały plastikowy samochód, to są prawdziwe samochody w małej skali. To jest mega zajawka i wiele wspomnień

Gościem specjalnym Race Stars Contest 24 w Łodzi była Jessica Pålssons, najszybsza kobieta na świecie w tej konkurencji.

Wydarzenie zorganizowano w Hali Maszyn EC-1 Łódź w sobotę, 13 stycznia od godziny 12.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama