Reklama

Reklama

Róży Luksemburg i 17 stycznia. Jak dawniej nazywały się zgierskie ulice? [galeria]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Jak dużo wiecie na temat historii Zgierza? Choć mijamy te miejsca każdego dnia, a ich nazwy i położenie znamy na pamięć, na co dzień nie zastanawiamy się raczej nad ich przeszłością. Jak dawniej nazywały się dobrze znane mieszkańcom ulice? Zajrzyjcie do galerii i sprawdźcie czy znacie ich nazwy przez zmianą, ponad 30 lat temu.

Reklama

Zgierskie ulice dawniej i dziś. Jakie nosiły nazwy? 

Nasi Czytelnicy z zainteresowaniem czytują publikowane na naszym portalu artykuły i zaglądają do galerii nawiązujących do historii Zgierza. Poszukujemy więc kolejnych ciekawostek i zdjęć z przeszłości naszego miasta – po zbiorach fotografii z początku XX wieku, lat 40., 50, czy informacji na temat wybitnych zgierzan przygotowaliśmy galerię zgierskich dróg, które zmieniły swoją nazwę. Pamiętacie, jak dawniej nazywała się ulica Długa, a jak aleja Armii Krajowej?

 Za sprawą uchwały nr VII/49/90 Rady Miejskiej w Zgierzu z dnia 13 grudnia 1990 roku zmieniono nazwy dwudziestu zgierskich ulic. Tabliczki informujące wymienione zostały wówczas między innymi na obecnej ulicy Śniechowskiego, Rembielińskiego, Szerokiej, Piłsudskiego czy Aleksandrowskiej. Zajrzyjcie do galerii, w której zamieściliśmy ich zdjęcia, obecne i dawne nazwy. Ile z nich znaliście? Pamiętacie je z czasów przed zmianą w 1990 roku? Dajcie znać w komentarzach. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy