reklama

Słodki leniwiec, dikdik jak zając i znikające węże. Zobacz noworodki z łódzkiego Orientarium! [zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

Słodki leniwiec, dikdik jak zając i znikające węże. Zobacz noworodki z łódzkiego Orientarium! [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinachW Orientarium Zoo Łódź przyszedł na świat mały leniwiec. Można go spotkać w pawilonie Ameryki Południowej.
reklama

Mały leniwiec najbliższe pół roku spędzi blisko matki. To drugie dziecko Lenki i Chaparro – pary, która mieszka w Orientarium od 2019 roku. Lenka, doświadczona już matka, jest niezwykle troskliwa i spokojna. Wbrew powszechnemu wizerunkowi leniwców, te zwierzęta wcale nie są powolne i niezgrabne. Jeśli tylko poruszają się w koronach drzew, potrafią być zadziwiająco sprawne. Dopiero kiedy schodzą na ziemię, ich ruchy stają się nieporadne. Wszystko przez ich długie, hakowato wygięte pazury. To one ułatwiają im poruszanie się wśród gałęzi, ale na ziemi są przeszkodą. Mało kto wie, że leniwce są świetnymi pływakami.

Dikdik nie jest większy od zająca

Z kolei w pawilonie Afryka można zobaczyć kolejnego "noworodka" - małego dikdika. Ta jedna z najmniejszych antylop świata rozmiarem niewiele różni się od zająca. W łódzkim ogrodzie w ostatnim czasie na świat przyszedł samiec. Dikdiki to skryte i płochliwe zwierzęta, żeby je zaobserwować, trzeba czasem dobrze wytężać wzrok. Wybieg małych antylop jest specjalnie wyposażony w sporą ilość suchej trawy tak, żeby dikdiki mogły się w niej schować.

reklama

Ptak z odstającym piórem na głowie

W ogrodzie niedawno wykluły się też nowe pisklęta i... gady. W wolierze ptaków brodzących można obserwować małego ślepowrona, który już wyleciał ze swojego gniazda. 

- Jeszcze mocno różni się od swoich rodziców ubarwieniem - mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium. - Póki co, młody ptak jest jeszcze szarobury, kiedy dorośnie, na jego głowie pojawi się charakterystyczne odstające pióro

Węże znikające wśród liści

W Orientarium przybyło również gadów: wykluły się trzy węże mandaryńskie. Jako dorosłe osobniki są trudne do wypatrzenia, ponieważ większą część czasu spędzają na ziemi, a ich skóra idealnie wpasowuje się w kolory butwiejących liści sprawiając, że węże te są niemal niewidoczne.

reklama

Wszystkie maluchy w Orientarium Zoo Łódź można oglądać codziennie od 9 do 19.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama