Reklama

Reklama

Wspomnień czar w Zgierzu. Muzeum zaprasza na wystawę „Design PRL-u”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Miasta Zgierza

Wspomnień czar w Zgierzu. Muzeum zaprasza na wystawę „Design PRL-u” - Zdjęcie główne

20 października otwarta zostanie wystawa "Design PRL-u" | foto Muzeum Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Kto z nas nie ma w domu, na strychu lub w piwnicy przedmiotów z epoki PRL-u? Zapewne trudno o mieszkanie, w którym nie znajdziemy ani jednej rzeczy, które przypominałyby o tych czasach. Już wkrótce zgierzanie będą mieli okazję do wspominek tego okresu. W miejskim muzeum otwarta zostanie wystawa „Design PRL-u”.

Reklama

Zgierzanie tworzą muzealną wystawę. Niebawem wernisaż „Designu PRL-u” 

Mieszkańcy mają wyjątkową okazję do tego, by wspólnie z Muzeum Miasta Zgierza współtworzyć wystawę,  która w dużej mierze składać się będzie z przedmiotów znalezionych...w ich domach. Od kilku miesięcy Muzeum Miasta Zgierza zachęca do tego, by zrobić przegląd „skarbów”, które kryją piwnice czy pawlacze i przekazać je na czasową wystawę, którą już wkrótce zobaczyć będzie przy ulicy Dąbrowskiego 21. 

„Wystawa ma charakter partycypacyjny, co oznacza, że znajdują się na niej eksponaty pożyczone oraz przekazane nam przez mieszkańców naszego miasta. Artefakty z PRL-u znalezione w zgierskich domach, które są ozdobnymi przykładami zdobnictwa i wzornictwa m.in. naczynia ceramiczne, porcelana, szkło, biżuteria, tkanina, meble”- informują organizatorzy.

To będzie prawdziwa podróż w czasie. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 października o godzinie 18:00 w Muzeum Miasta Zgierza. Oglądać będzie ją można do 31 grudnia. 

Przekazaliście do muzeum swoje znaleziska? Jakimi „skarbami”z PRL-u możecie się pochwalić?   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy