Reklama

Reklama

Będzie polska szczepionka na Covid-19. Wyprodukują ją pod Łodzią

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Będzie polska szczepionka na Covid-19. Wyprodukują ją pod Łodzią - Zdjęcie główne

Firma Mabion spod Łodzi produkować będzie szczepionkę przeciwko Covid-19 | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Firmy Mabion (Konstantynów Łódzki) i Novavax podpisały umowę na komercyjną produkcję szczepionki na Covid-19. Antygen białkowy, produkowany pod Łodzią, ma dawać 100-procentową skuteczność przed umiarkowanym i ciężkim przebiegiem choroby. Tak wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Reklama

Mabion spod Łodzi zawarł umowę z Novavax

Preparat NVX-CoV2373, produkowany przez Mabion przetestowano:

  • w Wielkiej Brytanii. Badanie wykazało 96,4% skuteczność wobec oryginalnego szczepu wirusa, 86,3% wobec wariantu Alpha i 89,7% ogólnej skuteczności; 
  • oraz w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Badanie wykazało 100% ochronę przed umiarkowanym i ciężkim przebiegiem choroby oraz ogólną skuteczność na poziomie 90,4%. Lek był ogólnie dobrze tolerowany.
- Wykorzystanie specjalistycznej wiedzy oraz zdolności produkcyjnych Mabion w ramach globalnego łańcucha Novavax znacząco poszerza nasze możliwości w zakresie zapewnienia szerokiego dostępu do naszych szczepionek w różnych regionach świata. Podpisanie umowy potwierdza, że Mabion jest dla Novavax strategicznym, długoterminowym partnerem – komentuje Rick Crowley, wiceprezes Novavax.

- Jesteśmy dumni, że możemy wykorzystać nasze możliwości w zakresie wytwarzania leków biologicznych, aby sprawnie i skutecznie rozpocząć produkcję antygenu w ramach współpracy z Novavax – podkreśla Krzysztof Kaczmarczyk, prezes zarządu Mabion. - Dziękujemy naszym amerykańskim partnerom za udaną współpracę, która umożliwiła szybkie i płynne rozpoczęcie produkcji na skalę komercyjną, dzięki czemu będziemy mogli pomóc w dostarczeniu szczepionki na Covid-19 do wielu potrzebujących jej ludzi.

Szczepionka Novavax, oparta na preparacie Mabionu, podawana powinna być w dwóch dawkach, w odstępie 21 dni. Szczepionkę przechowuje się w temperaturze 2 - 8 stopni Celsjusza. Produkcja szczepionki ma ruszyć w grudniu 2021.

Szczepienia w Łódzkiem - statystyki

Dodajmy, że w Łodzi w pełni zaszczepiło się póki co 436 tys. 774 osób. W powiecie kutnowskim liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców to 44 tys. 302 (stan na 11 października). Powiat łęczycki ma 24 tys. 596 w pełni zaszczepionych.

W całym województwie łódzkim wykonano 2 mln 494 tys. 160 szczepień. W pełni zaszczepiono 1 mln 160 tys. 546 mieszkańców.

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy