reklama

Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało pilny komunikat meteorologiczny. Dotyczy mieszkańców woj. łódzkiego i niemal całej Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało pilny komunikat meteorologiczny. Dotyczy mieszkańców woj. łódzkiego i niemal całej Polski - Zdjęcie główne
Autor: Patryk Kwieciński | Opis: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało pilne ostrzeżenie meteorologiczne, które swoim zasięgiem obejmuje całe województwo.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
ŁódzkieWojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało pilne ostrzeżenie meteorologiczne, które swoim zasięgiem obejmuje całe województwo.
reklama

Komunikat IMGW

W piątek, 26 czerwca o godzinie 13:28, IMGW wydało komunikat meteorologiczny dotyczący upału.

- Obserwuje się upał. Temperatura powietrza na stacjach meteorologicznych wynosi od 28°C do 32°C. Spodziewany jest dalszy wzrost temperatury 

- informuje IMGW.

Alert swoim zasięgiem obejmuje Łódź oraz powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, m. Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, m. Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski.

Jak bezpiecznie przetrwać upały?

Służby ratunkowe oraz lekarze przypominają o kluczowych zasadach bezpieczeństwa podczas ekstremalnie wysokich temperatur. Podstawą jest regularne nawadnianie organizmu i wypijanie dużych ilości wody mineralnej, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy jeszcze silnego pragnienia. W godzinach najsilniejszego nasłonecznienia, czyli między 11:00 a 16:00, warto w miarę możliwości ograniczyć wyjścia z domu oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu.

reklama

Podczas pobytu na zewnątrz absolutnie niezbędne jest stosowanie kremów z filtrem UV, noszenie nakrycia głowy oraz okularów przeciwsłonecznych. Należy również zadbać o odpowiednie chłodzenie pomieszczeń poprzez zasłanianie okien w ciągu dnia i wietrzenie mieszkań dopiero po zachodzie słońca. Urzędnicy apelują także o szczególną czujność i zwrócenie uwagi na dzieci oraz osoby starsze, które są najbardziej narażone na groźne skutki przegrzania organizmu oraz udar słoneczny.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo