Reklama

Reklama

Dofinansowanie na pomoc osobom niepełnosprawnym dla powiatu zgierskiego. Ile przeznaczono na wsparcie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Dofinansowanie na pomoc osobom niepełnosprawnym dla powiatu zgierskiego. Ile przeznaczono na wsparcie? - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami czy zakup wind czy samochodów mających ułatwić im funkcjonowanie w przestrzeni publicznej to niektóre z celów na które zostaną przekazane środki, które otrzyma samorząd powiatowy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Reklama

Oprócz wymienionych wyżej form wsparcia pieniądze pozyskane z funduszu mają zostać przeznaczone także na modernizację warsztatów terapii zajęciowej. Jak informuje Starostwo Powiatowe, na realizację planów i zakup niezbędnych udogodnień udało się pozyskać ponad 900 tysięcy złotych. 

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Jest dotacja dla powiatu

„Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych” – poinformował Bogdan Jarota, Starosta Zgierski. 

W ostatnim czasie podpisana została umowa na przekazanie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze przeznaczone mają zostać między innymi na utworzenie oraz doposażenie stanowisk pracy lub podjęcie działalności gospodarczej przez osobę niepełnosprawną w ramach projektu „Niepełnosprawni – samodzielni na rynku III”. Jest on realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu. Dodatkowo ze środków zakupiona ma zostać platforma schodowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu.

Z informacji przekazanych przez Starostwo wiadomo, że ze środków otrzymanych z PFRON skorzystać będą mogły również inne okoliczne placówki, między innymi Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim, przy której zainstalowane zostaną windy dla niepełnosprawnych. Ozorków z kolei otrzyma bus dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oprócz tego wyremontowane zostaną warsztaty terapii zajęciowej w Zgierzu i Aleksandrowie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy