Reklama

Reklama

Jak idą postępy w pracach na S14 w okolicy Zgierza? [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Mieszkańcy Zgierza, Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego, Aleksandrowa Łódzkiego i Pabianic z niecierpliwością czekają na zakończenie prac związanych z budową Zachodniej Obwodnicy Łodzi – drogi ekspresowej S14. Według założeń, inwestycja ma poprawić warunki jazdy między innymi ze względu na wyprowadzenie ze wspomnianych miast przejazdów tranzytowych.

Reklama

Obwodnica Łodzi w budowie 

Mieszkańcy aglomeracji łódzkiej z uwagą śledzą postępy w pracach na drodze ekspresowej S14, 40-kilometrowym odcinku obwodnicy Łodzi biegnącej od strony zachodniej. Trasa nazywana jest dopełnieniem „ringu” otaczającego siedzibę województwa – do tej pory od północy otacza ją A2, od wschodu A1, od południa z kolei „ekspresówka” S8. Zgierzan szczególnie interesuje oczywiście węzeł Zgierz Zachód, którego otwarcie zaplanowane jest na 2023 rok. Budowany jest na skrzyżowaniu ulicy Aleksandrowskiej z DK71. Zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z pytaniem o postępy w pracach w tej okolicy.

 „Węzeł Zgierz Zachód jest integralną częścią inwestycji: S14 Węzeł Aleksandrów Łódzki – Słowik. Zaawansowanie prac, w przypadku tego kontraktu, sięga 80% i jest zgodne z harmonogramem - nie ma opóźnień” – poinformował Maciej Zalewski z działu do spraw komunikacji społecznej GDDKiA. 

Głównym celem budowy trasy S14 jest odciążenie miast tworzących aglomerację łódzką  od ruchu tranzytowego, a tym samym, zredukowanie hałasu, spalin, zminimalizowanie korków i utrudnień w ruchu. 

Zobacz galerię zdjęć z lotu ptaka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy