Autorzy petycji na samym początku podkreślają, że nie są przeciwni samemu festiwalowi i cieszą się, że uznana światowa marka zagości w Łodzi. Nie podoba im się jednak pomysł zorganizowania wydarzenia, w którym weźmie udział kilkanaście tysięcy osób, w zabytkowym parku. Wymieniają trzy powody sprzeciwu.
Protestujący wymieniają trzy powody sprzeciwu
- Po pierwsze, organizacja festiwalu z zapleczem koncertowym (wiele scen), sanitarnym i gastronomicznym oraz miasteczkiem namiotowym w sposób oczywisty wiązać się będzie z dewastacją przyrody w parku. Niepokoi nas również zły wpływ festiwalu na dziko żyjące zwierzęta i te zamknięte w pobliskim Orientarium
- czytamy w petycji.
Drugi powód ma podłoże historyczne
Drugi powód ma podłoże historyczne.
- Festiwal ma się odbyć na obszarze o dużym znaczeniu historycznym, w miejscu martyrologii - w okolicach Pomnika Czynu Rewolucyjnego oraz Wzgórza Niepodległości, gdzie leżą szczątki ofiar Rewolucji 1905 roku i walk niepodległościowych.
Władze Łodzi nie skonsultowały decyzji z mieszkańcami
Organizatorów protestu oburza też fakt, że przed podjęciem decyzji o lokalizacji festiwalu władze Łodzi nie skonsultowały jej z mieszkańcami.
- Nie wyrażamy zgody na zamknięcie sporej części parku na ponad dwa tygodnie i ograniczenie możliwości korzystania dla mieszkanek i mieszkańców Łodzi. Park na Zdrowiu jest zbyt cenny przyrodniczo, historycznie i społecznie, aby oddawać go do dyspozycji wyłącznie uczestników biletowanego festiwalu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.