Reklama

Reklama

Kiedy otwarcie S14? Wiemy, na jakim etapie są prace

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Z niecierpliwością wyczekiwane przez mieszkańców aglomeracji łódzkiej zakończenie prac związanych z budową Zachodniej Obwodnicy Łodzi zbliża się wielkimi krokami, czy mieszkańcy Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego, Łodzi oraz Aleksandrowa będą musieli liczyć się z przesunięciami w terminach oddania drogi do użytku? O postępy w budowie drogi ekspresowej S14 oraz węzła Emilia zapytaliśmy przedstawiciela GDDKiA.

Reklama

Postępy w pracach na S14. Kiedy oficjalne otwarcie? 

W ostatnim czasie otwarty został już wiadukt na odcinku pomiędzy Zgierzem a Aleksandrowem Łódzkim. Otwarcie skomentował w mediach społecznościowych prezydent Zgierza, Przemysław Staniszewski. 

„Jak informują drogowcy, jest duża szansa na wcześniejsze zakończenie budowy całej drogi S14: dotychczasowy, przewidywany termin otwarcia zachodniej obwodnicy aglomeracji łódzkiej to był kwiecień 2023” – pisał w poście na facebookowym profilu

Czy kierowcy rzeczywiście mogą spodziewać się wcześniejszego zakończenia prac na S14? O wypowiedź na temat postępów na tym odcinku poprosiliśmy przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Prace związane z budową drogi ekspresowej S14 postępują zgodnie z harmonogramem. Aktualnie ich zaawansowanie przekroczyło 81% i zostaną ukończone – zgodnie z planem - wiosną przyszłego roku. Węzeł Emilia z całą pewnością będzie otwarty przed końcem roku" – poinformował Maciej Zalewski z działu do spraw komunikacji społecznej GDDKiA. 

Mieszkańcy Zgierza, Łodzi i okolic od miesięcy śledzą nowinki na temat postępów w budowie drogi ekspresowej S14. Według założeń, realizowana inwestycja nazywana „dopełnieniem łódzkiego ringu” ma poprawić warunki jazdy głównie poprzez na wyprowadzenie z miast należących do aglomeracji łódzkiej przejazdów tranzytowych. Główne cele budowy tej trasy to zminimalizowanie korków, redukcja spalin i hałasu w centrum miast, a także zapobieganie utrudnieniom w ruchu spowodowanych przejazdami samochodów ciężarowych.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy