reklama

Łódzka Kolej Aglomeracyjna z tytułem lidera. Co doceniła kapituła konkursu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Łódzka Kolej Aglomeracyjna z tytułem lidera. Co doceniła kapituła konkursu? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

Tabor ŁKA dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. | foto Joanna Chrzanowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
ŁódzkieOkoło 16 procent pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej to osoby ze szczególnymi potrzebami - niepełnosprawni, seniorzy czy rodziny z dziećmi. Tabor ŁKA jest dostosowany do ich potrzeb. To doceniły Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich, wyróżniając ŁKA i jej koordynatorkę w konkursie „Lider Dostępności”.
reklama

ŁKA dostępna dla wszystkich

Wszystkie pociągi ŁKA są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Nie chodzi wyłącznie o pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z myślą o nich są niskie podłogi, szerokie drzwi czy windy.

Pomyślano także o tych, którzy słabo słyszą lub są niewidomi. Informacja głosowa o stacjach, pętle indukcyjne (służące do wspomagania słuchu), kontrastowe oznaczania czy napisy w alfabecie Braille'a - to niektóre z nich.

W składach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej znajdują się także rozwiązania, które zastosowaną z myślą o rodzinach z dziećmi - przewijaki w toaletach czy planszówki na stolikach.

reklama

fot. UMWŁ

Ważnym udogodnieniem dla osób głuchych jest funkcja wideotłumacza (tłumacz języka migowego). Można z niej skorzystać na stronie internetowej, w Centrum Obsługi Pasażera, kasach biletowych czy w pociągu. W tabletach drużyny konduktorskiej zainstalowana jest bowiem odpowiednia aplikacja.

– Jako pierwsi w Polsce mieliśmy pętle indukcyjne w pociągach. Wytrwale realizujemy założenia polityki dostępności. Staramy się, żeby podróż była jak najbardziej komfortowa dla wszystkich pasażerów. Szczególnie dla osób, które wymagają większej uwagi, czy osób z niepełnosprawnościami, starszych, rodziców z dziećmi - to jest nasz trwały i niezmienny cel. Dopasowujemy się też do potrzeb podróżnych w spektrum autyzmu

reklama

– mówi Ewa Raczyńska-Buława, pełnomocniczka zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ds. osób niepełnosprawnych i koordynatorka dostępności regionalnego przewoźnika, którą kapituła konkursu doceniła indywidualnie.  

fot. UMWŁ

„Lider Dostępności” to kolejna nagroda w dziedzinie dostępności. W 2022 roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna znalazła się wśród 76 najlepszych praktyk dostępności na świecie (Zero Project).

- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Od początku historii spółki rozwijamy i kontynuujemy działania na rzecz dostępności. Wprowadzamy kompleksowe rozwiązania, które towarzyszą podróżnym na każdym etapie podróży – od zakupu biletu, przez wyposażenie taboru po obsługę na najwyższym poziomie 

reklama

– podkreśla Sylwester Stanisławski, członek zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo