reklama

Łódzkie Orientarium przymierza się do dwóch dużych projektów. Czy przyciągnie jeszcze więcej gości? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzkie Orientarium przymierza się do dwóch dużych projektów. Czy przyciągnie jeszcze więcej gości? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
ŁódzkieDo dwóch nowych, dużych inwestycji szykuje się łódzkie Orientarium. Prace przy jednej z nich mają wystartować jeszcze w tym roku.
reklama

Ponad 2,5 mln gości

- Chcemy jeszcze bardziej urozmaicić i uatrakcyjnić to miejsce. Przez dwa lata istnienia Orientarium odwiedziło je ponad 2,5 mln osób - nie tylko z Łodzi, ale i z całej Polski. Mamy nadzieję, że dzięki rozbudowie odwiedzających będzie jeszcze więcej

- mówiła na spotkaniu zapowiadającym inwestycje prezydent Hanna Zdanowska.

W Orientarium powstaną sawanna, dzięki której będzie można jeszcze bliżej poznać żyjące na niej zwierzęta, m.in. antylopy i zebry, a także świat podziemny, zamieszkiwany przez stworzenia żyjące w norach i jaskiniach.

reklama

W Europie nie ma takiej ekspozycji

- Jeśli chodzi o świat podziemny, ani w Polsce, ani w Europie nie ma drugiej takiej eskpozycji. Będzie utrzymana w klimacie jaskiniowym. Dzięki niej przybliżymy odwiedzającym zwierzęta lubiące ciemność ze wszystkich kontynentów. Mamy już koncepcję i na jej podstawie będziemy tworzyć projekt

- wyjaśniał Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium.

W związku z nowymi przestrzeniami w Orientarium pojawią się też nowe zwierzęta. Będą to m.in. żyjące pod ziemią chrząszcze, a także australijskie ssaki wombaty.

Przenikające się wybiegi

O ile świat podziemny będzie kontynuacją istniejącej już w ogrodzie ścieżki dydaktycznej "Nocny świat", o tyle sawanna to zupełna nowość, której powstawanie zostanie podzielone na etapy. Będzie miała trzy strefy z przenikającymi się wybiegami. Goście skorzystają ze specjalnych kładek, pod którymi będą przechodzić zwierzęta. Trasa zwiedzania sawanny będzie przebiegać przez punkty widokowe na różnych wysokościach, co pozwoli na lepszą obserwację interakcji między połączonymi gatunkami.

reklama

Na wspólnym wybiegu zamieszkają zebry, żyrafy, gazele oraz strusie. W części "półpustyni" ich sąsiadami będą, kudu małe, dikdiki, guźce, mangusty oraz adaksy. W ramach inwestycji powstanie także woliera ptaków afrykańskich. Przebywać w niej będą m.in. dławigady, marabuty, sekretarze, dzioborożce abisyńskie.

Koszty inwestycji na razie trudno oszacować.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama