Przejście dla pieszych przy Pomorskiej 185 w Łodzi, przez wiele lat, było za przystankiem autobusowym. Po wybudowaniu nowego bloku, zaraz przy łódzkim przystanku Pomorska-Konstytucyjna, trzeba było przejście przesunąć i zrobić wygodny wjazd dla mieszkańców. Tym samym, przystanek autobusowy został przesunięty za przystanek tramwajowy, a przejście dla pieszych przesunięte tuż obok wiaty przystankowej.
Codziennie, szczególnie w godzinach popołudniowych, piesi odczuwają tego skutki.
- Często zdarzają mi się tam niebezpieczne sytuacje. Kierowcy bardzo szybko tutaj jeżdżą, więc niejednokrotnie zostałabym przez nich potrącona. Ponadto widoczność jest tam mocno ograniczona, co sprawia, że unikam tego przejścia
- mówi Julia, studentka UŁ, mieszkanka osiedla Lumumbowo w Łodzi.
Najgorzej jest przy barierkach na przystanku tramwajowym, kiedy zbiera się coraz więcej oczekujących na tramwaj.
Groźne przejście dla pieszych na osiedlu Akademickim w Łodzi
Pasażerowie, którzy oczekują na tramwaj, robią to albo przy wiacie przystankowej lub bliżej barierek. Wielu kierowców myli pieszych, którzy chcą przejść, z tymi, którzy czekają. Studenci osiedla Akademickiego często wolą iść dalej, niż przejść przez to przejście.
- Boję się tam przechodzić i bardzo rzadko korzystam z tego przejścia dla pieszych
- dodaje studentka.
Z daleka, piesi oczekujący na wejście na pasy, wyglądają dla kierowców jakby stali na przystanku, a nie czekali na pierwszeństwo.
- Uważam, że władze miasta powinny odpowiednio oznakować i oświetlić to przejście, ponieważ obok znajduje się Lidl, do którego ludzie często chodzą, więc przejście przez pasy byłoby mniej niebezpieczne
- dodaje.
Choć zgodnie z obowiązującym prawem pieszy ma pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na jezdnię, na tym przejściu dla pieszych niestety to nie działa. Niestety i na szczęście, bo gdyby piesi mieli od razu wychodzić zza wiaty na przejście, mogłoby się to skończyć tragedią.
Policja apeluje do kierowców: „Droga to nie miejsce na brawurę”
O zasadach bezpieczeństwa muszą pamiętać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. W zeszłym tygodniu prowadzono akcję "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", w której uświadamiano, jak istotne jest wzajemne bezpieczeństwo.
- 22 marca w ramach ogólnopolskich działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostały całodniowe działania pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W tym dniu na wielu drogach naszego województwa, policjanci drogówki egzekwowali naruszenia prawa popełniane nie tylko przez niechronionych uczestników, ale bacznie przyglądali się relacji kierujący – pieszy
- mówiła o akcji mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.