- Zostaliśmy wybrani jako jedna z 30 perspektywicznych lokalizacji w Polsce. Nie spadło nam to z nieba. Za nami dwa lata rozpoznawania hydrogeologicznego i geotermalnego, czas analizy budowy geologicznej pod miastem, weryfikacja możliwości ujęcia wód termalnych (m.in. przewidywana szacunkowa głębokość otworu wiertniczego, wydajność, temperatura i mineralizacja wód termalnych). Wiele razy spotykaliśmy się z fachowcami z kraju i nie tylko. Mamy konkretny plan. Działka tuż obok ciepłowni miejskiej i ścieżki rowerowej ma już wszystkie pozwolenia
- cieszy się Mateusz Karwowski, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju gospodarczego w Urzędzie Miasta Koluszki.
Władze Koluszek najchętniej wykorzystałyby zasoby wód termalnych w ciepłownictwie
Odwiert sięgnie na głębokość 1,6 km.Władze Koluszek najchętniej wykorzystałyby zasoby wód termalnych w ciepłownictwie. Pod ziemią znajdują się bowiem wody o temperaturze około 42 stopni Celsjusza, czyli nadające się do ogrzewania mieszkań. Ze względu na przewidywaną podwyższoną zawartość jodu następną, po ciepłownictwie, możliwością ich wykorzystania może być balneoterapia, czyli kąpiele zdrowotne, a jeszcze prościej mówiąc, termy podobne do tych, które znajdują się np. w Uniejowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.