Reklama

Reklama

Nowe fotoradary będą łowić kierowców w Łodzi i Zgierzu!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum TuŁódź.pl

Nowe fotoradary będą łowić kierowców w Łodzi i Zgierzu! - Zdjęcie główne

Nowe fotoradary w Łodzi! Będą dużo skuteczniejsze! | foto archiwum TuŁódź.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał umowę na modernizację, uruchomienie oraz zintegrowanie z działającym już systemem operacyjnym stacjonarnych fotoradarów. Co istotne, zmierzą prędkość nawet trzydziestu dwóch aut jednocześnie. Na drogach w Łódzkiem pojawią się kilka nowych urządzeń, między innymi w Łodzi i Zgierzu.

Reklama

Gdzie w Łodzi pojawią się fotoradary?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który teraz obsługuje fotoradary, chce zmodernizować prawie 150 takich urządzeń w całej Polsce. Umowa w tej sprawie została już podpisana. Fotoradary mają być nowoczesne, niezawodne i działające przy każdej pogodzie. Po modernizacji większość wróci na swoje miejsce. W województwie łódzkim nowe urządzenie trafi np. do Zgierza i Piotrkowa Trybunalskiego. Jeden fotoradar zniknie natomiast z Konstantynowa Łódzkiego. W Łodzi pojawią się trzy nowe urządzenia.

W Łodzi obecnie nie planuje się instalacji fotoradarów w nowych lokalizacjach. Natomiast 3 fotoradary zostaną wymienione na nowe. Urządzenie przy al. Włókniarzy oraz ul. Pabianickiej zastąpi fotoradar Multaradar CD, natomiast przy al. Palki stanie urządzenie Fusion FN. - poinformowało Biuro Informacji i Promocji Wydziału Komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Francuski fotoradar Fusion FN potrafi jednocześnie namierzyć 32 samochody na 8 pasach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne dzięki systemowi ANPR. Oznacza to dużo większość skuteczność w wyłapywaniu popełniania wykroczeń przez kierowców niż dotychczas. Może również rozpoznawać inne wykroczenia drogowe m.in nieprawidłowe wyprzedzanie.

Nowe wysokie mandaty za fotoradary

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku grozi mandat do 8 tys. zł za niewskazanie przez właściciela osoby prowadzącej samochód lub motocykl w chwili popełnienia wykroczenia. Natomiast wysokość kary za przekroczenie prędkości zależy od rozmiaru popełnionego wykroczenia. W 2022 roku mandaty za niedostosowanie się do ograniczenia prędkości wynoszą od 50 do 2500 zł. Dodatkowo kierowca, który przekroczył prędkość, może otrzymać od 1 do 15 punktów karnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy