Reklama

Reklama

Nowe przepisy przy rejestracji samochodu. Sprawdź, co zmieniło się w wydziałach komunikacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Nowe przepisy przy rejestracji samochodu. Sprawdź, co zmieniło się w wydziałach komunikacji - Zdjęcie główne

Nowe przepisy w wydziałach komunikacji - sprawdź zmiany | foto Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Kierowcy rejestrujący nowo zakupione samochody zapłacą mniej, w Starostwie nie otrzymają również nalepek kontrolnych i kart pojazdu. Ma to związek z nowymi przepisami, które weszły w życie z początkiem września. Rejestrujesz auto w wydziale komunikacji? Sprawdź, co się zmieniło.

Reklama

W związku ze zmianą przepisów, od początku września Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu nie wydaje już kart pojazdów, kontrolnych nalepek ani ich wtórników. Poinformował o tym Karol Maśliński z zarządu Powiatu Zgierskiego, nadzorujący pracę wydziału. 

„Przy przerejestrowaniu pojazdu, do którego była wydana karta pojazdu, nie będzie trzeba jej okazywać. Wydane do tej pory karty pojazdu właściciel będzie mógł zachować lub zwrócić do urzędu. Nalepki kontrolne umieszczone dotychczas na szybie pojazdu również można zostawić lub usunąć” – informuje Starostwo.

Nowe przepisy w wydziałach komunikacji. O czym trzeba pamiętać?

Co w przypadku, kiedy zgubimy niezbędne dokumenty? Jeśli stanie się to przed zarejestrowaniem pojazdu, kierowca nie będzie musiał przedstawiać zaświadczenia wydanego przez organ ostatniej rejestracji pojazdu potwierdzającego dane w utraconym dowodzie rejestracyjnym. Dane zostaną zweryfikowane w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i  Kierowców. 

Co z pewnością ważne dla kierowców, zmianom uległy również opłaty, które należy uiścić w momencie rejestracji samochodu. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie zapłacimy mniej. Przy rejestracji auta, zarówno z zagranicy, jak i nowego, opłata wynosi 161,50 zł – wcześniej w przypadku sprowadzonego samochodu było to 256 zł. Przy składaniu zawiadomienia o nabyciu pojazdu należy dołączyć także kopię dokumentu, na podstawie której dokonano kupna. W obowiązującym wciąż stanie zagrożenia epidemicznego na złożenie zawiadomień o zbyciu lub nabyciu mamy 60 dni. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy