Reklama

Reklama

Podopieczni Fundacji Gajusz liczą na prezenty od św. Mikołaja. Wśród nich ponad 600 dzieci z całego regionu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Gajusz

Podopieczni Fundacji Gajusz liczą na prezenty od św. Mikołaja. Wśród nich ponad 600 dzieci z całego regionu - Zdjęcie główne

Jagódka, jedna z podopiecznych Gajusza, czeka na przyjście Mikołaja. | foto Fundacja Gajusz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Opiekunowie Gajuszątek zrobią wszystko, by pod choinką dzieci znalazły prezenty, które choć na chwilę przywołają uśmiechy na ich twarze. Fundacja prosi o wsparcie w zakupieniu darów dla ponad 600 dzieci mieszkających na terenie całego województwa. Celem jest zebranie kwoty 90 tys. zł.

Reklama

Darowizna na prezenty dla Gajuszątek 

Brak bliskich, zdrowia i sił to tylko niektóre z trudności, z jakimi codziennie mierzą się podopieczni Gajusza. Ich fundacyjni opiekunowie chcą zapewnić im chwile radości podczas zbliżających się świąt. Fundacja prosi mieszkańców o wsparcie w zakupie prezentów dla ponad 600 dzieci z całego regionu łódzkiego. 

– Jeszcze w październiku wszystkie dzieci i ich opiekunowie piszą listy do Mikołaja – mają napisać, jakie prezenty chciałyby znaleźć pod choinką. Prezenty wpisują się zarówno w typowe dziecięce marzenia – są to lalki do przytulania czy zestawy klocków Lego, aż po bardziej specjalne prezenty typu gra planszowa dla dziecka, które w wyniku chorób onokologicznych straciło wzrok – mówi Aleksandra Marciniak, rzeczniczka Fundacji Gajusz. 

Dary trafią do dzieci z hospicjów, w trakcie terapii, po leczeniu onkologicznym i mieszkańców domów dziecka. Wiele prezentów wesprze rozwój małych pacjentów. 

– Wyjątkowość prezentów polega na tym, że są to dary dla dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami. Większość z naszch dzieci nie może dostać zwykłego pluszaka, choćby ze względów sanitarnych. Nasza Natalka nie widzi, ale bardzo lubi wyczuwać pod paluszkami różne faktury. Dzięki zabawce sensorycznej, może poznawać świat przez dotyk – tłumaczy rzeczniczka. 

Na przyjście świętego Mikołaja czeka ponad 600 dzieci z całego województwa. Każde z nich otrzyma prezent o wartości około 150 zł, dlatego cała zbiórka opiewa na kwotę 90 tys. zł. Dary powędrują do szpitali, do hospicjum stacjonarnego przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi czy pod dachy domów rodzin zastępczych. 

Wpłaty na prezenty dla Gajuszątek można dokonać poprzez stronę internetową Fundacji Gajusz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy