Reklama

Reklama

Postępy w pracach na budowie S14. Będzie połączenie Aleksandrowa z łódzką ul. Szczecińską?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB/Droga ekspresowa S14

Postępy w pracach na budowie S14. Będzie połączenie Aleksandrowa z łódzką ul. Szczecińską? - Zdjęcie główne

foto FB/Droga ekspresowa S14

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Jak przekazał Urząd Miasta Łodzi ulica Szczecińska ma szansę zostać połączona z nowo budowaną drogą ekspresową S14 w Aleksandrowie Łódzkim. Na jakim etapie są pozostałe prace?

Reklama

Budowa „ekspresówki” S14


Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace projektowe są na etapie 99%. Zaawansowanie czasowe to 90% - oddanie S14 do użytku kierowców przewidywane jest na kwiecień 2023 roku. Z kolei prace wykonawcze, w ciągu ostatniego miesiąca przekroczyły już 83%. Dobrą wiadomością dla osób podróżujących pomiędzy Łodzią i Aleksandrowem Łódzkim było ogłoszenie decyzji  dotyczącej połączenia węzła w Aleksandrowie z łódzką ulicą Szczecińską. 


Porozumienie ws. połączenia ul. Szczecińskiej z węzłem w sąsiednim Aleksandrowie Łódzkim zostanie podpisane między miastem a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. To bardzo ważny dokument, który reguluje zakres działań między dwoma podmiotami – bez zjazdu z S14 w zmodernizowaną ul. Szczecińską, korzystanie z drogi ekspresowej i węzła w Aleksandrowie będzie niekompletne – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi. 


Mieszkańcy Zgierza, Łodzi Aleksandrowa i okolic z niecierpliwością czekają na nowe informacje o postępach prac na drodze S14 oraz otwarcie inwestycji, nazywanej „dopełnieniem łódzkiego ringu” od strony zachodniej. Według założeń ma on poprawić warunki jazdy głównie dzięki wyprowadzeniu z okolicznych miast należących do aglomeracji łódzkiej przejazdów tranzytowych. Głównymi celami budowy drogi ekspresowej w tym rejonie jest zminimalizowanie korków, redukcja spalin i hałasu w centrum miast. Ma to także zapobiegać utrudnieniom w ruchu spowodowanym przejazdami samochodów ciężarowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy