- Organizacja festiwalu z zapleczem koncertowym (wiele scen), sanitarnym i gastronomicznym oraz miasteczkiem namiotowym w sposób oczywisty wiązać się będzie z dewastacją przyrody w parku. Niepokoi nas również zły wpływ festiwalu na dziko żyjące zwierzęta i te zamknięte w pobliskim Orientarium
- mówi Julian Sojka, rzecznik grupy Zielone Serce Zdrowia - Obrona Parku przed Audioriver.
Teren ma też duże znaczenie historyczne
Przeciwnicy imprezy muzycznej w parku podnoszą też, że ma się ona odbyć na obszarze o dużym znaczeniu historycznym, w miejscu martyrologii - w okolicach Pomnika Czynu Rewolucyjnego oraz Wzgórza Niepodległości, gdzie leżą szczątki ofiar Rewolucji 1905 roku i walk niepodległościowych.
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wydał pozytywną opinię
Co ciekawe, pozytywną opinię o organizacji Audioriver na Zdrowiu wyraził Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi. Czytamy w niej m. in., że urządzenie festiwalu w parku jest dopuszczalne z punktu widzenia ochrony konserwatorskiej, ale pod pewnymi warunkami. Wśród nich wymienione są np. odpowiednie zabezpieczenie roślin, poruszanie się pojazdów mechaniczych wyłącznie w niezbędnym zakresie, po alejkach bądź przygotowanej, tymczasowej nawierzchni, nieskładowanie materiałów budowlanych na korzeniach drzew oraz doprowadzenie terenu użytkowanego w trakcie wydarzenia do stanu sprzed rozpoczęcia przedsięwzięcia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.