Reklama

Reklama

Przed świętami ich dobytek poszedł z dymem. Udało się zebrać pieniądze i położyć nowy dach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przed świętami ich dobytek poszedł z dymem. Udało się zebrać pieniądze i położyć nowy dach - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Łódzkie Ogromna tragedia w Cedrowicach dosięgnęła państwa Chrobaków tuż przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Z dymem poszedł ich dobytek. 22 grudnia 2022 r. spalił się dach ich lakierni proszkowej. W sieci założono zbiórkę. Z pomocą też ruszyli sąsiedzi, radna powiatowa i sołectwo. Czy udało się uzbierać całą kwotę na nowy dach?

Reklama

Pożar lakierni proszkowej w Cedrowicach pod Ozorkowem

Ogromna tragedia w Cedrowicach dosięgła państwa Chrobaków tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Z dymem poszedł ich dobytek. 22 grudnia 2022 r. spalił się dach ich lakierni proszkowej. W sieci założono zbiórkę. Z pomocą ruszyli sąsiedzi.

Dwa dni przed Świętami Bożego Narodzenia doszło do pożaru w miejscowości Cendrowice, w gminie Ozorków. Spłonął dach lakierni proszkowej państwa Chrobaków. Po godzinie 12.00 wpłynęło zgłoszenie o tym zdarzeniu do Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Na miejsce rozdysponowano sześć zastępów ratownictwa gaśniczego: trzy JRG Ozorków, jedna JRG Zgierz i dwie OSP Ozorków.

Przed przyjazdem strażaków ogień próbował ugasić właściciel lakierni - Krzysztof Chrobak. Trwało to około dwie godziny. Właściciel doznał poparzeń drugiego i trzeciego stopnia. Akcja straży pożarnej również trwała ok. dwóch godzin. Spaleniu uległ cały dach lakierni. Właściciele oszacowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak się okazało, miejsce nie było ubezpieczone.

Po pożarze wszystkie ręce na pokład

Często w mniejszych miejscowościach mamy do czynienia z dużą sąsiedzką pomocą oraz ze wsparciem lokalnych władz. Tak było i tym razem. W sieci pojawił się apel Anety Kamińskiej-Chrobak:
- Prosimy o pomoc i wsparcie. W dniu dzisiejszym spłonął nasz dobytek, który zarabiał na chleb i opłaty. Na dzień dzisiejszy sytuacja jest dramatyczna, nie byliśmy ubezpieczeni.
Jeśli ma ktoś materiały budowlane chętnie przyjmiemy. Z góry wszystkim dziękuję - napisała na swoim fejsbukowym profilu właścicielka lakierni w Cedrowicach.
Apele nie pozostały bez echa. Do pomocy włączyli się sąsiedzi, radni i sołtys Daniela Głowacka. Najpierw zasili konto bankowe państwa Chrobaków, potem powstała zbiórka na portalu crowdfoundingowym.

Joanna Mariankowska, radna powiatowa, również starała się wesprzeć pogorzelców materialnie i umieszczając wpis w swoich mediach społecznościowych. 

- Tuż przed świętami Bożego Narodzenia (22 grudnia br.) doszło do pożaru w Gminie Ozorków we wsi Cedrowice, spłonął cały dobytek Pani Anety. W wyniku tragicznych wydarzeń ucierpiał mąż, którego poparzenia sięgają 2 i 3 stopnia. Mąż był głównym żywicielem rodziny. Obecnie sam potrzebuje pomocy i leczenia. Pożar zabrał nie tylko dobytek, ale także możliwość zarabiania na rodzinę. Rodzina Pani Anety jest w bardzo trudnej sytuacji bez Waszej pomocy nie jest w stanie ruszyć z miejsca - piszała radna. 

Szczęśliwy finał tragicznej historii z Cedrowic

Obecnie pani Aneta może spać spokojni. Finał tej tragicznej historii jest szczęśliwy. Państwo Chrobakowie uzbierali potrzebne im pieniądze i przeprowadzili niezbędne moderniazacje. Przede wszystkim położyli nowy dach. Dzięki temu lakiernia może znów funkcjonować i przynosić dochody rodzinie. Kto wspomógł ich po tej tragedii?

- Duże wsparcie otrzymaliśmy od sąsiadów, którzy wspomogli naszą zbiórkę pieniędzy. Podziękowania należą się rownież szkole podstawowej w Solcy Wielkiej, do której uczęszcza nasz syn Adam. Otrzymaliśmy też pomoc od gminy wiejskiej w Ozorkowie oraz od wójta gminy Ozorków i tamtejszego personelu - mówi Aneta Kamińska - Chrobak. 

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak wyglądała lakiernia po pożarze oraz jak przedstawia się teraz po moderniazacji.

 

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy