reklama

Setki wakatów w policji w Łódzkiem. Ile można zarobić na start? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Setki wakatów w policji w Łódzkiem. Ile można zarobić na start? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
33
zdjęć

770 wakatów do obsadzenia w łódzkim garnizonie policji. | foto Joanna Chrzanowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódzkie770 wakatów do obsadzenia w łódzkim garnizonie policji. O tym, że warto zostać policjantem przekonywano podczas Policyjnych Targów Pracy i Edukacji.
reklama

Policyjne Targi Pracy i Edukacji w Łodzi

Policyjne Targi Pracy i Edukacji zorganizowali wspólnie KWP w Łodzi i Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Skierowane były do uczniów szkół średnich, studentów, osób zainteresowanych pracą w policji w ogóle.

Na miejscu spotkaliśmy m.in. Oskara Górnisiewicza, ucznia drugiej klasy IV LO w Piotrkowie Trybunalskim.

- Chciałbym wstąpić w szeregi policji. Zawsze mnie fascynowała praca policjanta, a zwłaszcza oddział prewencji. Dlaczego? Chodzi o działanie w imię sprawiedliwości - przyznał w rozmowie z nami.

770 wakatów policji w Łódzkiem

Do obsadzenia w łódzkim garnizonie policji, a zatem na terenie całego województwa jest aż 770 wakatów.

reklama

Początkujący policjanci mogą liczyć na start na 5,6 - 6 tys. zł netto wynagrodzenia. Aplikować można każdego dnia. Trzeba liczyć się podczas rekrutacji z egzaminem z wiedzy ogólnej, sprawnościowym, a także szeregiem badań, w tym testami psychologicznymi. Później trzeba przejść szkolenie podstawowe.

- Widać dosyć duże zainteresowanie służbą w policji, na ten mamy 676 podań. W zeszłym roku o tej porze było ich 380. Kto nadaje się do pracy w policji? Trzeba być odpornym psychicznie, pracujemy bowiem w różnych warunkach, ważna jest też sprawność fizyczna. W policji naprawdę można się realizować. Pracować z psem, koniem, w laboratorium po biologii czy chemii, w ruchu drogowym, jeśli ktoś interesuje się motoryzacją czy współpracować z mediami, tak jak ja po stosunkach międzynarodowych

reklama

- mówi nadkom. Aneta Sobieraj, oficer prasowy KWP w Łodzi.

Sierż. Mateusz Derach pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Jest przewodnikiem 4-letniego owczarka niemieckiego - Skutera i 4-letniej Niry (owczarek belgijski). Pieski świetnie się razem dogadują.

- Skuter specjalizuje się w materiałach wybuchowych, a Nira to piesek patrolowo-tropiący. Skuter zabezpiecza imprezy masowe z udziałem VIP-ów, a Nira mecze i to jest jej żywioł

- przyznaje policjant i dodaje, że od zawsze chciał pracować jako przewodnik psów policyjnych.

Co można studiować? Na przykład kryminologię

Aleksandra Mysiakowska, wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi przyznaje, że na studia na uczelni decydują się m.in. policjanci, którzy pełnią czynną służbę, ale chcą uzupełnić swoją wiedzę. Szkołę wybierają też absolwenci szkół średnich, którzy dopiero myślą o pracy w policji.

reklama

- Mamy kierunki, takie jak prawo, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, psychologia. Stawiamy na praktyczne kształcenie. Mamy bardzo dużo zajęć warsztatowych, praktycznych. Mamy m.in. jedyną w regionie pracownię wirtualnej rzeczywistości, w której studenci, głównie kryminologii i prawa, mogą pracować na wirtualnym miejscu zbrodni bądź wirtualnej sali sądowej. Nasi wykładowcy to głównie wykładowcy-praktycy: doświadczeni policjanci, prokuratorzy, sędziowie, psycholodzy. Studenci również nasi wychodzą często na zajęcia terenowe, zwiedzają zakłady karne, mają zajęcia na strzelnicy

- opowiada Aleksandra Mysiakowska.

Dodajmy, że podczas targów można było zobaczyć, jak wygląda praca policjantów od kuchni. Zorganizowano symulację miejsca zbrodni, miasteczko ruchu drogowego. Odbyły się ponad pokazy psów służbowych i koni policyjnych.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo