Reklama

Reklama

Spory zastrzyk gotówki dla Głowna. Miasto otrzyma dofinansowanie z rządowego funduszu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czarek Adamski

Spory zastrzyk gotówki dla Głowna. Miasto otrzyma dofinansowanie z rządowego funduszu  - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe: Inwestycje w regionie łódzkim | foto Czarek Adamski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił listy inwestycji, które otrzymają wsparcie finansowe z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wśród nich znalazło się wiele projektów z powiatu zgierskiego, duże dofinansowanie na modernizacje otrzyma między innymi Głowno. Szczegóły poniżej.

Reklama

Jak poinformował szef rządu, między jednostki samorządu terytorialnego zostanie rozdysponowane 30 miliardów złotych. Dofinansowanie otrzyma 19 projektów z powiatu zgierskiego, a jedną z najwyższych przyznanych kwot jest 10 642 500 zł dla Głowna. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? 

Rządowy Fundusz Polski Ład. Ponad 10 milionów dla Głowna 

Jak czytamy na stronie internetowej Miasta Głowna, www.glowno.pl, dwa wnioski o dotacje dla miejskich inwestycji zostały rozpatrzone pozytywnie, w maksymalnej kwocie. Pierwszym z projektów jest „Kompleksowa modernizacja i przebudowa budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wraz z zagospodarowaniem otoczenia budynku”. Jej szacunkowa wartość to 6 600 000 zł, natomiast przewidywana kwota dofinansowania wynosi 5 940 000 zł. W zakres prac wykonanych przy modernizacji MOK wchodzić będzie kompleksowy remont budynku, urządzenie zieleni, placu zabaw, parkingu, a także remont ogrodzenia. Kluczowym elementem projektu będzie gruntowna przebudowa sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i dostosowanie jej do funkcji kinowej, teatralnej i szkoleniowej. Przebudowana zostanie też widownia, inwestycja obejmie zamontowanie systemu klimatyzacji i wentylacji, wymianę oświetlenia, instalację nagłośnienia i zautomatyzowanie mechaniki sceny. Zakończenie prac modernizacyjnych przewidywane jest na koniec października 2023 roku. 

Drugą z inwestycji, która otrzyma rządowe wsparcie jest „Rozbudowa sieci drogowej wraz z kanalizacją deszczową i sanitarną na terenie Gminy Miasta Głowno”. Jej szacunkowa wartość to 4 950 000 zł, a przewidywana wysokość dofinansowania 4 702 000 zł. W ramach projektu zmodernizowane zostaną następujące ulice: 

  • Graniczna (od Żwirki do Wiejskiej) – jezdnia z kostki wraz z kanalizacją deszczową i sanitarną oraz indywidualnymi zjazdami do posesji;
  • Traugutta – jezdnia asfaltowa wraz z kanalizacją deszczową, chodnikiem i indywidualnymi zjazdami do posesji;
  • Zapolskiej – jezdnia asfaltowa wraz z kanalizacją deszczową, chodnikiem i indywidualnymi zjazdami do posesji;
  • Ordona – jezdnia asfaltowa wraz z kanalizacją deszczową oraz indywidualnymi zjazdami do posesji;
  • Prusa – jezdnia asfaltowa z chodnikiem oraz indywidualnymi zjazdami do posesji;
  • Woskowa – jezdnia z kostki wraz z obustronnym poboczem;
  • Ptasia – jezdnia z kostki wraz z obustronnym poboczem.
To już drugi raz, kiedy Głowno skorzysta z rządowego dofinansowania. W ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych miasto otrzymało ponad 7,3 mln na rozbudowę infrastruktury drogowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy