- W 800-metrowym, jednopiętrowym budynku schronienie i opiekę znajdą 64 osoby - mówi Krzysztof Kumański, dyrektor Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej, które będzie prowadziło hostel. - Około 55 pacjentów, którzy przeszli leczenie odwykowe w szpitalu i chcą dokończyć terapię oraz przejść rehabilitację oraz 10 ofiar przemocy domowej.
Podopieczni hostelu będą mieli do dyspozycji 4-osobowe pokoje, sanitariaty, jadalnię, świetlicę, zaś pacjenci leczący się z choroby alkoholowej również gabinety terapeutyczne oraz lekarskie.
W grudniu pierwsi pacjenci
Inwestycja w wakacje będzie na etapie zamkniętego stanu surowego. Wykonawca wejdzie, żeby wykończyć wnętrza.
- Liczymy, że w październiku będziemy mieć odbiory techniczne, a w grudniu przyjmiemy pierwszych pacjentów - dodaje dyrektor Kumański. - Placówka, w której do tej pory leczyło się ok. 50 osób, musi mieć inne standardy. To również wpływa na proces wychodzenia z nałogu.
Miejskie Centrum Terapii w 2020 roku zakończyło budowę i uruchomiło noclegownię oraz izbę wytrzeźwień - w budynku przy ul. Przybyszewskiego 253. Noclegownia może przyjąć 60 osób, zaś izba - 40.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.