Reklama

Reklama

Wichura w Łódzkiem. Brak prądu, uszkodzone dachy, powalone drzewa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KCI/poglądowe

Wichura w Łódzkiem. Brak prądu, uszkodzone dachy, powalone drzewa - Zdjęcie główne

W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna interweniowała ponad 160 razy | foto KCI/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Nawet z prędkością 99 kilometrów na godzinę wiał wiatr nad Łodzią w nocy z soboty na niedzielę (29/30 stycznia). Jak czytamy na fanpage'u Pogoda w Łodzi, to najsilniejszy wiatr od października 2017 r., kiedy to szalał "Ksawery". Straż pożarna podjęła w związku z tym setki interwencji.

Reklama

Wichura w Łodzi. Wiało z prędkością 99 km/h

Najsilniejsze porywy wiatru odnotowano o godz. 1:50 - 99 km/h. Poranek też jest wietrzny. Między 7-8 wiatr osiągał prędkość 82 km/h. To okran Malik.

"Jestem po pierwszym niewielkim objeździe - jak na taką wartość porywów wiatru, jaka była w nocy - strat jest b. mało. I oby tak zostało. Może to były lokalne porywy w okolicach stacji na Lublinku tylko? - czytamy na profilu Pogoda w Łodzi.

Łowcy burz ostrzegają, to nie koniec wichury.

"Dotychczas stacja IMGW Łódź Lublinek zanotowała maksymalny poryw wiatru 99 km/h (27,5 m/s to równiutko 99 km/h, na grafice przygotowanej przez InfoClimat znajduje się wartość 101 km/h). Tak czy tak, oznacza to tyle, że już teraz wiadomo, że to jest pierwsza tak silna wichura po pamiętnym sierpniu 2017 r. Czy to koniec na dzisiaj? W wielu regionach wiatr jakby nieco osłabł, a przynajmniej nie wieje tak przeraźliwie jak jeszcze przed paroma godzinami. Niestety, zachowajmy czujność! Nad Polską zaczynają powoli pojawiać się chmury konwekcyjne - może z nich i zagrzmieć, i ponownie bardzo mocno powiać. Wydane przez nas ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje dzisiaj aż do godziny 18:00 po południu" - podają na swoim fanpage'u.

Jak informuje Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej, Straży Pożarnej w Łodzi, do godz. 7 rano w niedzielę straż interweniowała 162 razy w Łódzkiem w związku z usuwaniem skutków wichury. Na szczęście nie ma poszkodowanych. Powiecie sieradzkim wiatr uszkodził ścianę szczytową starego budynku gospodarczego, a także dach na innym z obiektów gospodarczych. Są też przygniecione przez drzewa auta. Jak dodaje rzecznik, w większości interwencje straży wiązały się z powalonym drzewami, leżącymi gałęziami, uszkodzonymi słupami energetycznymi, zerwanymi liniami energetycznymi.

Przez wichurę wielu mieszkańców województwa łódzkiego nie ma prądu - około 43 tys. odbiorców oczekuje na wznowienie dostaw energii elektrycznej. Najwięcej uszkodzeń jest w rejonie Sieradz, gdzie około 10 tys. Odbiorów jest bez zasilania.

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy