Zoo Borysew znajduje się około 36 km od Zgierza i ok. 45 km od Łodzi. W ostatnich tygodniach ogród wzbogacił się o małe lemury, surykatki, owcę i kozę walizerskie, świnki pekari, kucyka i dromadera. Najbardziej wyczekane było młode wielbłąda jednogarbnego. Samiczka dromadera przyszła na świat po ponad roku, bo tyle trwa ciąża wielbłąda. To drugie dziecko tej wielbłądzicy.
Młoda wielbłądzica jest największą z nowo narodzonych zwierząt w Borysewie. Wśród najmniejszych są surykatki, lemury i dwie świnki pekari.
– Największą niespodzianką były dla nas narodziny kucyka szetlandzkiego. Jego mama Pipi, ma już swoje lata, ponadto jest dwa razy większa od samca, z którym przebywała na wspólnym wybiegu – mówi Natalia Zawisza weterynarz Zoo Borysew. Mama kuca nie ma mleka, dlatego karmimy go butelką. Można powiedzieć, że ma jedną mamę końską i kilka ludzkich – śmieje się Natalia – i wszystkie go rozpieszczają.
Wśród maluchów są także koza i owca walizerskie. Jak informuje Zoo Borysew, wszystkie nowo narodzone zwierzęta można już oglądać na wybiegach ogrodu. A na tym nie koniec. Już niebawem na świat przyjdą kolejne maluchy: zebry, oryks i kolejny kucyk.
To nie jedyne atrakcje, które czekają w tym roku na gości w Borysewie. Na ukończeniu jest budowa basenu dla tygrysów o pojemności ponad 60 tysięcy litrów.
Zoo jest otwarte codziennie, w godz. 10:00 - 17:00.
Zoo Borysew powstało w sierpniu 2008 roku. Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, białe wilki, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie i tapira. Na terenie ogrodu zoologicznego mieszkają trzy gatunki antylop, zebry oraz pięć gatunków małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina mandryli. Są tu także kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory w Zoo Borysew udało się zgromadzić około 100 gatunków zwierząt dzikich.
Info: własne/Zoo Borysew
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.