Reklama

Reklama

Austria wprowadza całkowity lockdown i obowiązkowe szczepienia dla wszystkich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Austria wprowadza całkowity lockdown i obowiązkowe szczepienia dla wszystkich - Zdjęcie główne

Tak restrykcyjne kroki Austria podjęła jako pierwsze państwo w Unii Europejskiej | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Władze austriackie ogłosiły decyzję o wprowadzeniu pełnego lockdownu i obowiązku szczepień dla wszystkich obywateli kraju. To pierwsze państwo członkowskie Unii Europejskiej, które zastosowało tak radykalne restrykcje w związku z trwającą pandemią Covid-19. Powodem jest bardzo trudna sytuacja pandemiczna w niektórych regionach.

Reklama

Austria wprowadza całkowity lockdown i obowiązek szczepień dla wszystkich obywateli

Kanclerz Austrii Aleksander Schallenberg poinformował, że od poniedziałku 22 listopada w kraju obowiązywać będzie całkowity lockdown. Decyzja jest równoznaczna z zakazem opuszczania domów, za wyjątkiem potrzeby zrobienia zakupów lub uprawiania sportu.

Po upływie 10 dni rząd oceni efekty wprowadzonych obostrzeń. Maksymalnie może on zostać przedłużony do 20 dni.

Największe kontrowersje wywołała jednak decyzja związana z nałożeniem na każdego obywatela Austrii konieczności przyjęcia szczepionki przeciw wirusowi Covid-19. Swoją decyzję władze państwa tłumaczą niewystarczającym procentem wyszczepienia społeczeństwa, mimo wielomiesięcznych kampanii informacyjnych. Obowiązek szczepień wejdzie w życie od 1 lutego przyszłego roku.

Obie decyzje są pokłosiem rosnącej fali zakażeń koronawrusem. Oddziały intensywnej terapii dla pacjentów covidowych w Austrii są na granicy zapełnienia. Dramatyczna sytuacja panuje w regionie Salzburga oraz Tyrolu.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy