Reklama

Reklama

Czy banknot 1000 zł pojawi się w Polsce? „To zupełnie niepotrzebne”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Czy banknot 1000 zł pojawi się w Polsce? „To zupełnie niepotrzebne” - Zdjęcie główne

Kto pojawi się na banknocie 1000 zł? | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat O planach wprowadzenia nowego 1000-złotowego banknotu mówi się od dłuższego czasu. Jeżeli Adam Glapiński zostanie prezesem Narodowego Banku Polskiego na kolejną kadencję, zamierza wprowadzić do kraju nowy środek płatniczy.

Reklama

Kobieta po raz pierwszy na banknocie. 1000 zł z Jadwigą Andegaweńską

Swoje plany Adam Glapiński, obecny prezes Narodowego Banku Polskiego, przedstawił w rozmowie ze „Strefą Biznesu”. W przypadku kolejnej kadencji Glapińskiego zaproponuje on wprowadzenie do Polski banknotu o nominale tysiąca złotych. Ze wstępnych rozważań wynika, że pojawi się na nim św. Jadwiga Andegaweńska - królowa Polski w latach 1384-1399. Wprowadzenie podobizny kobiety na banknot uzasadniane jest pójściem z duchem czasu, gdzie rola kobiet w społeczeństwie sukcesywnie się umacnia. Według nieoficjalnych informacji – nowym środkiem płatniczym będziemy mogli zapłacić najpóźniej pod koniec 2028 r. Czy wprowadzenie takiego rozwiązania podoba się łodzianom? 

- Jak dla mnie to zupełnie niepotrzebne. Już teraz rzadko widzę, że ktokolwiek posiada nawet banknot 200 zł, co dopiero 500 zł czy 1.000 zł. Jedyne, co może być fajne to właśnie to, że na banknocie pojawi się kobieta – mówi mieszkanka Śródmieścia.

Innego zdania jest pan Marcin - kierowca tira.

- Płacąc za paliwo na stacjach paliw wydaję bardzo wiele pieniędzy. Teraz największy banknot to 500 zł, który często mi nie wystarcza, dlatego wprowadzenie czegoś takiego o wartości 1000 zł to byłoby naprawdę coś – wskazuje rozmówca.

Pan Filip na pewno nie skorzysta z nowego banknotu, cieszy się jednak, że pojawi się na nim wyjątkowy władca.

- Świat idzie do przodu, a tradycyjne pieniądze odchodzą moim zdaniem do lamusa. Ja na pewno płacić tysiakiem nie będę, ale fajnie, że w dobie obecnych wydarzeń związanych z kobietami, ktoś myśli o nich w taki sposób. Co więcej, Jadwiga Andegaweńska była kimś, kto władał Polską bardzo dobrze, przynajmniej tak wspominam ją z lekcji historii, więc to chyba całkiem dobra kandydatka – zaznacza pan Filip.

Do sprawy sceptycznie podchodzi za to pani Justyna.

- Czy my naprawdę nie mamy na co wydawać pieniędzy, tylko tworzyć jakieś nowe banknoty byleby były? Oby tego nie wprowadzali – komentuje mieszkanka Śródmieścia.

Czy Waszym zdaniem banknot o nominale 1000 zł sprawdzi się w kraju? Jaka jest Wasza opinia? Czekamy na komentarze. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy