Reklama

Reklama

Czy Polacy są przepracowani? Co piąty z nas pracuje więcej niż 8 godzin dziennie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Czy Polacy są przepracowani? Co piąty z nas pracuje więcej niż 8 godzin dziennie - Zdjęcie główne

Co piąty z nas pracuje więcej niż 8 godzin dziennie | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Ponad 20% Polaków deklaruje, że pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie, a ich dzień pracy trwa nawet 10 godzin. Dlaczego niektórzy z nas decydują się poświęcić pracy więcej czasu niż przeciętnie? Okazuje się, że częściej powodem takiego stanu rzeczy jest wola pracownika, aniżeli przymus ze strony pracodawcy.

Reklama

Ile pracują Polacy? Niektórzy z nas chodzą do pracy nawet 7 dni w tygodniu

Aktywni zawodowo Polacy odpowiedzieli na pytanie, ile średnio w tygodniu pracują.

Większość, bo 63 proc. badanych wskazało, że w ciągu dnia na swoją pracę poświęcają 7-8 godzin dziennie. 

Natomiast aż 21 proc. pracuje więcej niż 8 godzin w ciągu dnia. Tak wynika z najnowszego badania zrealizowanego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland dla platformy ePsycholodzy.pl.

- Źródeł pracy ponad osiem godzin dziennie należy doszukiwać się głównie w wysokich aspiracjach zawodowych i chęci zarobienia większych pieniędzy. Niestety czasami do przyczyn należy zaliczyć perfekcjonizm w wykonywaniu obowiązków i przesadne pragnienie awansów. Poświęcanie się pracy może też być swego rodzaju ucieczką od trudności w innych sferach życia  – powiedział  psycholog i współautor badania Michał Murgrabia.

Z sondażu wynika, że 6 proc. badanych wskazuje 6-dniowy tydzień pracy, a 5 proc. deklaruje, że liczba dni nie jest stała i zależy od miesiąca, sytuacji lub grafiku. Tylko 4 proc. badanych pracuje 7 dni w tygodniu.

- Każdy może mieć w życiu okres wzmożonej aktywności zawodowej. Jeżeli jednak dana osoba ciągle pracuje siedem dni tygodniowo, to przestaje rozróżniać czas zawodowy od prywatnego i poszczególne dni tygodnia. Wtedy warto się zastanawiać, czy nie ma do czynienia z pracoholizmem – powiedział Murgrabia.

CZYTAJ TAKŻE >>> Jest praca, są nowe możliwości. Łódź staje się polskim sercem IT

Praca Łódź. W centrum Łodzi przybyło ponad 1300 miejsc pracy 

Do Łodzi w ciągu kilku miesięcy przeniosło się 12 międzynarodowych firm, które poszukują wyspecjalizowanych pracowników. To oznacza w mieście przybyło ponad 1300 dobrze płatnych miejsc pracy w spółkach z branż IT, kosmetycznej, kreatywnej czy odzieżowej.

Mowa o takich firmach tak Wella, Printful, Softserve, Global Logic. Większość z tych marek związana jest ze specjalistyczną branżą R&D i IT.

- Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Łodzi, który sprawił, że na mapie Polski i Europy jesteśmy jednym z najlepszych miejsc do rozwoju biznesu, w szczególności dla branży IT – mówi Aleksandra Cebelińska z Urzędu Miasta Łodzi odpowiedzialna za pozyskiwanie do naszego miasta nowych inwestorów.

Takim inwestorem jest na przykład Wella Company, światowy lider branży kosmetycznej o wartości 100 miliardów dolarów, który właśnie otwiera w Łodzi nowe Centrum Usług Wspólnych. Dzięki niej powstaną nowe miejsca pracy, przede wszystkim dla specjalistów i menedżerów, którzy pod jej skrzydłami będą mogli doskonalić swoje umiejętności z obszaru finansów oraz IT.

To wszystko sprawia, że Łódź powoli goni Warszawę pod kątem interesujących miejsc pracy. 

Chociaż w stolicy wciąż można zarobić więcej, to życie tam również jest dużo droższe, co sprawia, że Łódź staje się niezwykle atrakcyjnym miejscem dla międzynarodowego biznesu.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy