Reklama

Reklama

Historyczna fabryka Scheiblera przejdzie rewitalizacje. Wiemy, jak będzie wyglądać [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i Świat Od 14 listopada fabryka przy ulicy Przędzalnianej 71 ma nowego właściciela, który w planach ma dużą rewitalizację tego miejsca. Czy budynki zwane łódzką perełką architektoniczną ponownie zacznie wzbudzać zachwyt?

Reklama

Nowym właścicielem tego historycznego miejsca jest firma Money Square Investment, która podpisując umowę kupna, otrzymała w użytkowanie wieczyste teren dawnej fabryki Karola Scheiblera zlokalizowanej przy ulicy Przędzalnianej 71 w Łodzi. Wiemy, że firma ma w planach dużą rewitalizację tego miejsca

Symbol łódzkiego przemysłu Fabryka Scheiblera doczeka się remontu. Inwestorzy powtórzą sukces "króla bawełny"?

 Money Square Investment podkreślają, że dawna Fabryka Scheiblera, znajdująca się przy ulicy Przędzalnianej 71 w Łodzi, odzyska swój dawny blask. Jednym z członków zarządu firmy, jest pochodzący z podłódzkich Pabianic - Dariusz Jagusia, który obiecuje, że pod opieką ich spółki, jeden z symbol łódzkiego przemysłu, na powrót stanie się perłą Księżego Młyna.

To dla nas, jako inwestora niezwykle ważny dzień, ale ma też szczególne znaczenie dla mnie osobiście, ponieważ sam jestem mocno związany z Łodzią i doskonale znam przemysłową historię miasta. W 2015 roku kupiłem mieszkanie przy ulicy Tymienieckiego 25, gdzie widok z okien rozchodził się właśnie na tereny przy ulicy Przędzalnianej 71. Z żalem obserwowałem, jak to niezwykłe dziedzictwo architektoniczne, jakim jest fabryka Scheiblera, niszczeje. Wówczas w mojej głowie zrodziła się myśl o zakupie tego terenu. 7 lat później wracamy z podpisaną umową, która pozwoli na rozpoczęcie działań rewitalizacyjnych. To szczególnie miła świadomość, że w ten sposób będę miał realną możliwość dbać o swoje najbliższe sąsiedztwo 

- mówi Dariusz Jagusiak, członek zarządu Money Square Investment.

Miejsce na ryneczek i lokale gastronomiczne, ale również na usługi krawieckie i szewskie

Dariusz Jagusiak dodaje, że mieszkańcy Łodzi, a zwłaszcza lokalna społeczność i bardzo liczna grupa wielbicieli klimatu Księżego Młyna, historycznej dzielnicy, w której znajduje się dawna fabryka Karola Scheiblera, mogą spać spokojnie.

Przywrócimy jej blask, na jaki zasługuje, odrestaurowując kompleks fabryczny, wraz z jego sercem, czyli dawną przędzalnią. Na mapie Łodzi powstanie nowe, tętniące życiem miejsce, w którym zachowany będzie duch historii. 

Money Square Investment inwestycje nabyła ją od Megadex Księży Młyn sp. z o.o. Jagusiak przyznaje, że jego firma ma już prawomocne pozwolenie konserwatorskie.

Oczywiście w następstwie tym złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Na obecnym etapie wprowadzamy w nim ostatnie uzupełnienia. Po ich złożeniu z niecierpliwością będziemy czekać na pozytywną decyzję Miasta, bo od niej uzależnione jest to, kiedy będziemy mogli rozpocząć prace rewitalizacyjne.
Rewitalizacja terenu przy ulicy Przędzalnianej 71 w Łodzi obejmie główny budynek fabryki, dawne ambulatorium, garaże, portiernię oraz dom Krystiana Wendischa. Stara fabryka, jak informuje nas Money Square Investment, przeznaczona będzie głównie na lokale mieszkaniowe, ale w części, choć mniejszej – także usługowe. Jeśli chodzi o pozostałe budynki: ambulatorium, dom Wendischa czy garaże planowany jest na tym terenie ryneczek oraz lokale gastronomiczne.

Po rozpoczęciu prac będziemy oczywiście prowadzić rozmowy z docelowymi najemcami, ale już dziś mogą się oni do nas zgłaszać ze swoimi konceptami, do czego serdecznie zachęcamy. Zależy nam, aby charakter działalności najemców był spójny z klimatem miejsca i potrzebami mieszkańców – nie zamykamy się przy tym też na „niszowe” usługi, jak np. pracownie krawieckie czy szewskie, które podkreślałyby szczególną historię tego miejsca i promowały usługi lokalnych przedsiębiorców

–  podkreśla Dariusz Jagusiak.

Jeśli chodzi o potencjalny termin oddania do użytku inwestycji, to wszystko zależy od decyzji Miasta w sprawie wydania pozwolenia na budowę. Dopiero wtedy będzie można zaplanować rozpoczęcie rewitalizacji oraz nakreślić szczegółowy harmonogram. 

Obserwując to, jak władze inwestują w inne obiekty na terenie Księżego Młyna i jak dbają o jego teren, liczymy na to, że ta decyzja zapadnie sprawnie i my również będziemy mogli szybko zacząć prace na terenie naszego obiektu

–  mówi Jagusiak i obiecuje, że firma będzie informowała o kolejnych krokach w realizacji wymienionych projektów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy