Reklama

Reklama

Kolejna sieć marketów rezygnuje z rosyjskich produktów. Sprawdź, co zostało wycofane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: biuro prasowe Biedronki

Kolejna sieć marketów rezygnuje z rosyjskich produktów. Sprawdź, co zostało wycofane  - Zdjęcie główne

Biedronka rezygnuje z produktów rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia | foto biuro prasowe Biedronki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Sieć sklepów Biedronka dołącza do wielu innych marketów w całej Polsce, które zdecydowały się na wycofanie produktów rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia. Decyzja ta jest podyktowana sprzeciwem wobec agresji Rosji przeciw niepodległej Ukrainie i dotyczy łącznie 16 produktów.

Reklama

Od 1 marca br. nie kupimy już w Biedronce rosyjskich i białoruskich produktów oznaczonych m.in. kodami kreskowymi zaczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469 oraz 481. 

W praktyce oznacza to, że nie będzie już możliwy zakup m.in. rosyjskich wódek, takich jak Beluga, Russian Standard, czy Żurawie. Podobnie rzecz ma się z orzeszkami piniowymi pod marką własną BAKAD’OR, których produkcja zdominowana jest przez dostawców z Rosji. Nie wejdą również do oferty te produkty, które pierwotnie były zaplanowane w ramach akcji promocyjnych. 

- Wspieramy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów. Razem z organizacjami pomocowymi pomagamy uchodźcom wojennym przekazując produkty. Kolejnym krokiem solidarności z Ukrainą jest brak naszej zgody dla obecności rosyjskich i białoruskich produktów w ofercie Biedronki. Nawet jeśli było ich tylko kilkanaście, to uważamy, że tak należy teraz postąpić – mówi Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka

Jak informuje biuro prasowe sieci, jednocześnie Biedronka razem z dostawcami dokonuje już przeglądu surowców, które stanowią składniki sprzedawanych w sieci produktów, tak aby możliwie jak najszybciej usunąć z nich te produkowane w Rosji i Białorusi.

Warto wspomnieć, że na bojkot produktów wyprodukowanych w Rosji czy Białorusi zdecydowały się już m.in. Netto, Stokrotka, Polomarket, Aldi, Carrefour, Żabka i Rossmann.

Jak rozpoznać rosyjskie produkty?

We wszystkich sklepach, niezależnie od sieci, produkty wyprodukowane w Rosji i Białorusi zaczynają się od odpowiednich liczb w kodach kreskowych. Te rosyjskie na początku będą miały cyfry od 460 do 469, natomiast białoruskie 481.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy