Reklama

Reklama

Minister zdrowia: "Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PAP

Minister zdrowia: "Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii" - Zdjęcie główne

Konferencja ministra zdrowia - nowe zasady dotyczące kwarantanny | foto PAP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach w kwestii obostrzeń i kwarantanny.

Reklama

Na środowej konferencji minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu nowych zasad dotyczących kwarantanny. Najważniejszą ze zmian jest zniesienie kwarantanny z kontaktu. Osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną od 11 lutego nie będą kierowane na izolację.  

„ To zjawisko miało ogromne znaczenie między innymi w szkołach czy środowisku pracy. Osoby, które będą się po takim kontakcie czuły gorzej, powinny jednak pamiętać o wykonaniu testu i konieczności poddania się izolacji” – mówił minister Niedzielski. 

Oprócz zniesienia kwarantanny z kontaktu minister poinformował też o kilku innych ważnych zmianach. Od 15 lutego czas izolacji zmniejszy się do 7 dni. Ponadto kwarantanna obejmująca wspóldomowników będzie obowiązywać tyle samo, co osobę poddaną izolacji. 

Szef resortu zdrowia zapowiedział także brak kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy. Od teraz obowiązywać będzie izolacja 7 – dniowa i tylko w przypadku osób, które nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID.

"Od 11 lutego znosimy kwarantanę przyjazdową – która obowiązywała przez 10 lub 14 dni, w zależności od kraju przybycia" – poinformował Niedzielski.

Minister zdrowia: To początek końca pandemii 

Minister Niedzielski podzielił się optymistycznymi przewidywaniami na kolejne miesiące. Według szefa resortu zdrowia apogeum piątej fali mamy już za sobą, a scenariusz szybkiego spadku zakażeń w najbliższym czasie jest bardzo prawdopodobny. W marcu możliwe jest także stopniowe znoszenie obowiązujących restrykcji. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy