reklama

Na warsztat wzięli fake newsy. Kilkunastoosobowa grupa programu Erasmus+ z wizytą w redakcji TuLodz.pl i TuZgierz.pl [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartłomiej Chwiałkowski

Na warsztat wzięli fake newsy. Kilkunastoosobowa grupa programu Erasmus+ z wizytą w redakcji TuLodz.pl i TuZgierz.pl [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
26
zdjęć

Redakcję TuLodz.pl odwiedzili uczestnicy programu Erasmus+ | foto Bartłomiej Chwiałkowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Polska i ŚwiatNa co dzień mieszkają w Hiszpanii, Turcji, Jordanii, Serbii i na Litwie. Studiują, pracują, wkraczają w dorosłość. W ramach programu Erasmus+ przyjechali do Łodzi. Gości ich stowarzyszenie Open Mind. Grupa młodych, zdolnych i dociekliwych odwiedziła redakcję TuLodz.pl i TuZgierz.pl.
reklama

Do Łodzi przylecieli we wtorek 6 czerwca. 

Uczestnicy programu Erasmus+ z wizytą w redakcji TuLodz.pl

Przez tydzień podczas warsztatów rozmawiają o fake newsach. Przy okazji zwiedzają Łódź.

- W Łodzi byliśmy we wtorek wieczorem. Na pieszo przeszliśmy do hotelu. Bardzo podoba się nam to miasto - mówi Anxo z Hiszpanii, który do Polski przyleciał z kolegami.

Jego kolega Joaquin zauważa, że Polska inna jest od Hiszpanii, ale ma ciekawą architekturę.

Młodymi ludźmi opiekują się pracownicy stowarzyszenia Open Mind z Łodzi.

- Na co dzień zajmujemy się trochę inną tematyką, problemami ludzi z niepełnosprawnościami, autyzmem. Prowadzimy też wymiany w ramach Erasmus+ - mówi Małgorzata Michaluk z Open Mind. - Warsztaty dla naszych gości zatytułowaliśmy "Open your mind", otwórz swój umysł. Rozmawiamy o fake newsach. Dlatego poprosiliśmy o spotkanie z redakcją TuLodz.pl. Wybieramy się także do radia Żak. Chcemy uwrażliwić młodych ludzi na fake newsy, których nie brakuje w mediach społecznościowych - dodaje.

reklama

Mogło by się wydawać, że gazety w tradycyjnej formie są coraz mniej atrakcyjne dla młodych ludzi, którzy zalewani są przez informacje w mediach społecznościowych.

- Lubię czytać artykuły o sporcie i polityce - mówi Anxo. - Tradycyjna gazeta, to bardzo dobre źródło informacji.

- Mój tata nie ufa Twitterowi i Instagramowi, dlaczego codziennie kupuje gazetę. Muszę ją czytać - mówi Doa z Turcji.

Anna z Serbii przyznaje, że w mediach w Serbii szuka obiektywnych informacji.

Młodzi ludzie pojawili się także w gościnnych progach CoSpotu, w którym mamy swoją siedzibę. W rozmowie z Joanną Chrzanowską, redaktor naczelną TuLodz.pl i TuZgierz.pl, pytali o to, gdzie szukać informacji, w jaki sposób, jak uniknąć fake newsów. Dopytywali także o tajniki pracy reportera, cechy, które powinien mieć kandydat na dziennikarza. Na koniec nie zabrakło drobnych upominków od naszej redakcji i wspólnego zdjęcia.

reklama

 
 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama