Reklama

Reklama

Natarcie na przejście w Kuźnicy. Tłumy migrantów kierowanych przez białoruskie służby [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen Fb MSWiA

Natarcie na przejście w Kuźnicy. Tłumy migrantów kierowanych przez białoruskie służby [wideo] - Zdjęcie główne

Od rana w Internecie pojawiają się nagrania rejestrujące ogromną grupę migrantów na przejściu w Kuźnicy | foto Screen Fb MSWiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat W poniedziałek 15 listopada od rana w sieci przybywa filmów i zdjęć rejestrujących sytuację na przejściu granicznym w Kuźnicy. Materiały pokazują stale powiększający się tłum migrantów w eskorcie białoruskich funkcjonariuszy. Straż Graniczna mówi o próbie siłowego przedostania się na terytorium Polski.

Reklama

Liczne grupy migrantów w Kuźnicy. Polskie służby mówią o próbach siłowego przekroczenia przejścia 

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w dalszym ciągu jest bardzo niestabilna. W poniedziałek 15 listopada od rana media zalewają nagrania rejestrujące coraz liczniejszą grupę migrantów gromadzącą się na przejściu w Kuźnicy. Wg doniesień przebywające tam grupy są pilnowane przez białoruskich funkcjonariuszy.

Straż Graniczna informuje o przygotowaniach do próby siłowego przejścia na terytorium polskie.  

- Spada liczba prób nielegalnego przekroczenia bałorusko-polskiej granicy. Jednak zmieniła się taktyka migrantów. W większości przypadków są to póby siłowego przejścia do Polski przez duże grupy - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. (PAP)

Rzeczniczka przekazała, że w niedzelę Straż Graniczna wydała 39 postanowień o opuszeniu terytorium przez nielegalnych imigrantów. Od października wystawiono 921 takich dokumentów. 

Szefowie resortów polityki zagranicznej Unii Europejskiej przyjęli wspólne rozwiązania wynikające z eskalacji konfliktu na granicy polsko-białoruskiej. Ministrowie zatwierdzili nowe kryteria zaostrzające sankcje wobec Białorusi. Wg wstępnych doniesień mogą one dotknąć m.in. linii lotniczych, które transportują migrantów na tereny białoruskie. 

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka podkreślił, że nie chce konfliktu na granicy. Jednocześnie zapowiedział stanowczą odpowiedź na ustanowione sankcje. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy