Reklama

Reklama

Poszukiwani Polacy na liście Interpolu. Sprawdź, kogo i dlaczego szuka międzynarodowa policja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Interpol, czyli Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej, poszukuje obecnie przeszło 7200 osób. Na tak zwanej liście, jest również kilkudziesięciu Polaków. Przedstawiamy ch zdjęcia oraz informacje, co mają na sumieniu. Sprawdźcie.

Reklama

W skład Interpolu wchodzi 195 państw. Wszystkie łączymy system komunikacyjnym o nazwie I-24/7. Zrzeszone kraje korzystają z tej bezpiecznej sieci, aby kontaktować się ze sobą oraz z Sekretariatem Generalnym. Umożliwia im się również dostęp do wspólnych baz danych i usług w czasie rzeczywistym, zarówno z lokalizacji centralnej, jak i zdalnej. Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej powstała w 1923 roku w Wiedniu, obecnie siedzibę główną ma we francuskim Lyonie.

Polacy na czerwonej liście międzynarodowej policji

Działania Interpolu nakierowane są na zwalczanie przestępczości międzynarodowej. Dlatego funkcjonariusze po całym świeci, tropią terrorystów, handlarzy ludźmi, handlarzy narkotyków, fałszerzy dokumentów, gwałcicieli, porywaczy czy morderców. Podejrzani, aby zmylić organy ścigania, podróżują po całym świecie. Dlatego też na wniosek państwa członkowskiego publikowane są czerwone zawiadomienia, których zadaniem jest ostrzeżenie policji na całym świecie o poszukiwanym zbiegu. Lokalne służby, które namierzą i zatrzymają taką osobę, dokonują tymczasowego aresztowania, a następnie w drodze ekstradycji przekazują w odpowiednie ręce. Interpolowi pomóc mogą również zwykli mieszkańcy, którzy jeżeli, zidentyfikują podejrzanego, powinni powiadomić o tym fakcie lokalną policję.

W naszej galerii przedstawimy sylwetki Polaków, którymi interesuje się Interpol i którzy znaleźli się na czerwonej liście. Zajrzyjcie, być może któraś z tych osób, przebywa w waszej okolicy lub wiecie, gdzie się znajduje.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy