Reklama

Reklama

Kontrowersyjny pomysł prezesa NBP. Nowe banknoty uwiecznią kryzys na granicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fb Ministerstwo Obrony Narodowej

Kontrowersyjny pomysł prezesa NBP. Nowe banknoty uwiecznią kryzys na granicy - Zdjęcie główne

W trybie przyspieszony NBP wyemituje kolekcjonerskie banknoty upamiętniające sytuację na granicy polsko-białoruskiej | foto Fb Ministerstwo Obrony Narodowej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat We wtorek 9 listopada do sprzedaży trafiły kolekcjonerskie banknoty i monety z wizerunkiem zmarłego prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. W poniedziałek 15 listopada Narodowy Bank Polski ogłosił decyzję o wyemitowaniu kolekcjonerskich banknotu i monety poświęconych Obronie Polskiej Granicy Wschodniej.

Reklama

NBP w przyspieszonym trybie wyprodukuje banknot upamiętniający obronę na granicy polsko-białoruskiej

Tydzień temu do sprzedaży trafiły kolekcjonerskie banknoty i monety upamiętniające zmarłego prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego. Banknot o nominale 20 zł oraz złota moneta o nominale 500 zł zostały wyemitowane by uhonorować jego zasługi dla Ojczyzny. 

W poniedziałek 15 listopada Narodowy Bank Polski poinformował, że decyzją prezesa NBP w trybie przyspieszonym wyemitowane zostaną kolejne okolicznościowe pieniądze. Tym razem będą to banknot i moneta poświęcone Obronie Polskiej Granicy Wschodniej. 

Decyzja Narodowego Banku Polskiego spotkała się z falą medialnej krytyki. Komentujący zwracają uwagę na dyskusyjne priorytety prezesa NBP Adama Glapińskiego w kontekście rekordu odnotowanej inflacji. Wg najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja liczona rok do roku w październiku 2021 wyniosła 6,8 procent. 

Dynamiczna sytuacja na granicy polsko-bałoruskiej 

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w dalszym ciągu jest bardzo niestabilna. W poniedziałek 15 listopada media zalały nagrania rejestrujące coraz liczniejszą grupę migrantów gromadzących się na przejściu w Kuźnicy. Wg doniesień, przebywające tam grupy są pilnowane przez białoruskich funkcjonariuszy.

- Spada liczba prób nielegalnego przekroczenia białorusko-polskiej granicy. Jednak zmieniła się taktyka migrantów. W większości przypadków są to próby siłowego przejścia do Polski przez duże grupy - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. (PAP)

Rzeczniczka przekazała, że w niedzielę Straż Graniczna wydała 39 postanowień o opuszczeniu terytorium przez nielegalnych imigrantów. Od października wystawiono 921 takich dokumentów. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy