Reklama

Reklama

Sytuacja na Ukrainie coraz bardziej napięta. Prezydent Andrzej Duda: „Musimy zakładać różne scenariusze”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter - KPRP/Marek Borawski

Sytuacja na Ukrainie coraz bardziej napięta. Prezydent Andrzej Duda: „Musimy zakładać różne scenariusze” - Zdjęcie główne

Zakończyły się obrady Rady Gabinetowej ws. sytuacji na Ukrainie | foto Twitter - KPRP/Marek Borawski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej, którego tematem obrad była sytuacja na Ukrainie.

Reklama

W Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Gabinetowej z prezydentem Dudą na czele. Rada Gabinetowa, w której skład wchodzi Rada Ministrów i Prezydent zwoływana jest w sprawach szczególnej wagi. Z taką obecnie mamy do czynienia – prawdopodobieństwo agresji ze strony Rosji na Ukrainę jest duże. 

Wśród obradujących znaleźli się między innymi premier Mateusz Morawiecki i wiceminister Marcin Przydacz, w zastępstwie za znajdującego się dziś w Moskwie ministra Zbigniewa Rau. „Omawialiśmy sytuację w jakiej znajduje sie obecnie Polska w związku z tym co dzieje się na Ukrainie i wokół Ukrainy” – podsumował spotkanie prezydent Duda.

„Musimy zakładać różne scenariusze”, zapowiedział prezydent Duda

„Mówiliśmy o tym jak wygląda sytuacja, bo musimy zakładać różne scenariusze, wśród nich jest też problem wybuchu konfliktu zbrojnego i tego, co może nastąpić – także problem napływu uchodźców, którzy mogliby szukać u nas schronienia” – powiedział podczas konferencji prezydent Duda. 

Prezydent mówił o konieczności zapewnienia bezpiecznych warunków zarówno dla uchodźców, jak i naszego społeczeństwa, w przypadku gdyby doszło do wybuchu konfliktu. Zapewniał też o gotowości Polski, niezależnie od tego, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie.

„Reakcja ze strony polskich władz jest bardzo adekwatna do tego, jaki może być rozwój sytuacji na Ukrainie. Chcę wszystkich uspokoić – Polska jest przygotowana na różne sytuacje, jakie mogą wystąpić, obywatele mogą czuć się bezpieczni” – mówił prezydent. 

Prezydent apelował o jedność i współpracę na całej polskiej scenie politycznej, a także jedność w przestrzeni międzynarodowej, Unii Europejskiej i NATO. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy