Reklama

Reklama

Wojna za wschodnią granicą, wielu chętnych do polskiego wojska. Ruszył nabór do zasadniczej służby wojskowej

Opublikowano: pon, 23 maj 2022 09:18
Autor: | Zdjęcie: PAP

Wojna za wschodnią granicą, wielu chętnych do polskiego wojska. Ruszył nabór do zasadniczej służby wojskowej - Zdjęcie główne

Ilu chętnych zgłosiło się do służby wojskowej? | foto PAP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i Świat Ruszył nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wprowadzonej ustawą o obronie ojczyzny. Jak poinformował szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, tylko pierwszego dnia, w sobotę 21 maja, zgłosiło się 1600 ochotników. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

 Minister obrony narodowej poinformował za pośrednictwem Twittera o liczbie osób, które zgłosiły się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwszego dnia było to 1600 chętnych. Jak podkreślił minister Błaszczak, do końca roku na kandydatów czekać będzie 15 tysięcy miejsc. Dodał również, że w przyszłym roku ta liczba się zwiększy, przypomniał też o stawce za służbę obowiązującej od pierwszego dnia, wynoszącej 4560 zł, oraz możliwościach zdobywania nowych uprawnień. 

Zasadnicza służba wojskowa. Pierwszego dnia ponad 1,5 tys. chętnych  

"Wejście w życie ustawy o obronie ojczyzny to bardzo ważne wydarzenie dla polskich sił zbrojnych. Wszyscy doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. Te zagrożenia są realne - Rosja zaatakowała Ukrainę, za naszą granicą toczy się wojna" – mówił minister podczas inauguracji rekrutacji.

Szef resortu obrony podkreślił również wagę działań prowadzonych na rzecz wzmacniania sił zbrojnych – określił je jako "najlepszą i najskuteczniejszą odpowiedź na te zagrożenia. Dlatego też zdecydowaliśmy o tym, by rozpocząć kampanię dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej" – podsumował. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy