Reklama

Ścianki działowe i sufity gipsowe - co warto wiedzieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ścianki działowe i sufity gipsowe - co warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Chcąc wybudować ścianki działowe, albo praktyczny sufit gipsowy konieczne jest zaopatrzenie się w kilka niezbędnych elementów. Dzięki temu swobodnie można wykończyć wnętrza. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Ścianki działowe - z czego powstają? Co warto wiedzieć? 

Dzięki ściankom działowym można skutecznie i efektownie oddzielić od siebie przestrzeń. Budowanie ścianek działowych wcale nie jest takie trudne. Można w tym celu wykorzystać różne materiały jak np. beton komórkowy, cegła, pustaki, a także płyty gipsowe - kartonowe, które pozwalają na najszybsze osiągniecie zamierzonego efektu. 

Dobrze zrobiona ściana działowa pozwala na podzielenie danego pomieszczenia na mniejsze, a także na wyznaczenie poszczególnych stref. Ważne jest to, że ścianki działowa nie podtrzymują stropu, ale są to stosunkowo lekkie konstrukcje. 

Decydując się na montaż ścianek działowych z płyt gipsowych, można je przygotować naprawdę szybko. W pierwszej kolejności trzeba przygotować konstrukcję z profili dostępnych na stronie sklepu, a następnie odbudować je płytami gipsowymi.

Dużą zaletą jest to, że materiał ten jest bardzo gładki i praktycznie od razu można go w dowolny sposób wykończyć i pomalować. Aby mieć pewność, że ścianka będzie szczelna akustycznie, można użyć wełnę mineralną i umieścić ją w przestrzeni między płytami a szkieletem. 

Dobrze przygotowana ścianka działowa może spełniać swoje zadanie przez bardzo długi czas. Warto jednak pamiętać, że jeśli chce się na niej powiesić jakieś cięższe elementy jak np. szafki czy telewizor, trzeba koniecznie pamiętać o jej wzmocnieniu. 

Sufit podwieszany z płyt gipsowych 

Jeżeli dany strop jest nierówny i estetyczny, co bardzo często ma miejsce w starym budownictwie, można zdecydować się na przygotowanie sufitu podwieszanego z płyt gipsowo - kartonowych. Jest to także skuteczny sposób na ocieplenie, poprawienie estetyki, a także komfortu akustycznego. Ponadto decydując się na przygotowanie podwieszanego sufitu można też przy okazji postawić na atrakcyjne i spektakularne oświetlenie LED. 

Aby przygotować profesjonalny sufit z płyt gipsowych, trzeba się zaopatrzyć w zestaw profili i łączników, a także wieszaków obrotowych. Ponadto przydadzą się pręty montażowe, wkręty, dyble, masa szpachlowa i taśmy do spoin. 

Podstawą dobrze przygotowanego sufitu podwieszanego jest przygotowanie odpowiedniego projektu. Dopiero kiedy uda się go rozrysować, można przejść do dalszych działań. 

Płyty gipsowo - kartonowe - dlaczego są tak chętnie wybierane?

Zarówno do przygotowania ścianek działowych jak i sufitu podwieszanego przydadzą się popularne płyty gipsowo - kartonowe.

Materiały te cieszą się bardzo dużą popularność, przede wszystkim dlatego, że są proste w montażu, można je zamontować praktycznie wszędzie i o każdej porze roku, a także łatwo można je obrobić i nie są do tego potrzebne żadne, specjalne narzędzia. Dzięki wykorzystaniu specjalnych profili łatwo można stworzyć wybrane ścianki i inne konstrukcje. 

Warto także wspomnieć, że płyty gipsowo - kartonowe są materiałem ekologicznym i dzięki swoim właściwością są one naturalnym regulatorem poziomu wilgotności. Dzięki ich wykorzystaniu w pomieszczeniu panuje idealny i zdrowy klimat. Dodatkowo nie bez znaczenia jest gładka powierzchnia płyt, dzięki czemu łatwo można je obrobić. Płyty gipsowe zapewniania ją też szczelność akustyczną. 

Chcąc przygotować ścianki działowe lub sufit podwieszany, warto zdecydować się na zakup płyt gipsowo - kartonowych, a także specjalnych profili. Zapoznają się z ofertą sklepu, można znaleźć najlepszej jakości elementy potrzebne do zamontowania konstrukcji i stelaży, łączniki, a także kleje, płyty gipsowe, specjalne taśmy i wiele innych.

Dzięki temu bez problemu będzie można samodzielnie stworzyć wybrane konstrukcje, które będą się cieszyły wytrzymałością i będą się prezentowały bardzo ciekawie i atrakcyjnie. Warto wykorzystać je chcąc wykończyć konkretne pomieszczenia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE