Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka 2021 już ruszyła! Tysiące potrzebujących rodzin czeka na naszą pomoc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Szlachetna Paczka 2021 już ruszyła! Tysiące potrzebujących rodzin czeka na naszą pomoc  - Zdjęcie główne

13 listopada o godzinie 8 rano udostępniono bazę rodzin, którym można pomagać w ramach akcji Szlachetna Paczka 2021 | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat W sobotę 13 listopada ruszyła kolejna edycja przedświątecznej akcji dobroczynnej Szlachetna Paczka. Udostępniono już bazę rodzin potrzebujących wsparcia osób dobrej woli. Przez cztery kolejne tygodnie będzie można wejść na stronę i wybrać rodzinę, dla której skompletujemy świąteczne dary.

Reklama

Baza rodzin Szlachetnej Paczki 2021 już dostępna

Od 13 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki jest już dostępna tegoroczna baza rodzin. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc.

–  Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatorka programu.

Koordynatorzy akcji zachęcają, by wspólnie z koleżankami i kolegami z pracy czy szkoły, rodziną lub przyjaciółmi przygotować Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny.

Moment otwarcia bazy rodzin Szlachetnej Paczki poprzedziła ogromna praca wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin trafiających do internetowej bazy.

Z roku na rok akcja zyskuje coraz większy zasięg. Osoby, które w tym roku swoją paczkę będą przygotowywać po raz pierwszy, dzięki poradnikowi darczyńcy w łatwy sposób mogą zapoznać się z najistotniejszymi kwestiami. 

To już 21. edycja Szlachetnej Paczki. Tylko w trakcie ubiegłej edycji udało się wesprzeć ponad 14 tys. rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy