reklama

Fotoradar systemu Red Light na ul. Długiej. Sprawdziliśmy ile zarabia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MK

Fotoradar systemu Red Light  na ul. Długiej. Sprawdziliśmy ile zarabia - Zdjęcie główne

Red Light potrafił "zarobić" w Zgierzu nawet 250 tyś. zł miesięcznie. Czy podobnie będzie w Łodzi? | foto MK

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i ŚwiatMijają cztery dni od uruchomienia systemu Red Light na skrzyżowaniu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy. Wiadomo już, że kamery, które rejestrują przejazd kierowców na czerwonym świetle „złapały” pierwszych sprawców wykroczeń. Ilu dokładnie na razie nie wiadomo. Postanowiliśmy sprawdzić jednak, jakie wyniki rejestruje inny Red Light zamontowany kilkanaście kilometrów dalej w Zgierzu. Wyniki są zaskakujące.  
reklama

System Red Light zamontowany na skrzyżowaniu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy w Łodzi ma za zadanie wychwytywać kierowców, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle. Działa on na zasadzie wideodetekcji.

- Kamery jednocześnie obserwują światła i pojazdy. Jeśli na czerwonym świetle pojazd przekroczy wirtualną linię zatrzymania, która została zaprogramowana w systemie, zarejestrowane zdarzenie jest przesyłane do systemu– wyjaśniał kilka dni temu dla TuŁódź.pl Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. 

Później procedura jest prosta-zdjęcie trafia do analizy, jeśli jest czytelne, GIDT ustala adres zamieszkania właściciela pojazdu i wysyła na niego korespondencję zawierającą kadr z ujęcia kamery oraz mandat w wysokości 500 zł i informację o przyznaniu 15 pkt. Karnych.  

reklama

Ile zarabia fotoradar Red Light? Ta kwota poraża 

Ponieważ nie ma jeszcze danych z łódzkiego systemu Red Ligh,t postanowiliśmy sprawdzić ile „zarabia” na nieroztropnych kierowcach podobne urządzanie, które 8 lat temu zamontowano na DK 91 w Zgierzu, u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Długiej. Wyniki i efekt prewencyjny systemu są zadziwiające. Jak udało nam się ustalić, w pierwszych miesiącach działania zgierski system rejestrował ponad pół tysiąca wykroczeń w ciągu miesiąca! Oznacza to, że co miesiąc kierowcy na DK 91 w tym mieście zostawiali około ćwierć miliona złotych, które strumieniem płynęły do państwowego budżetu! Z czasem sytuacja zaczęła się jednak zmieniać.

- System Red Light w Zgierzu zarejestrował w tym roku (2023) 820 wykroczeń – wyjaśnia Wojciech Król – W październiku było ich 46.

reklama

Oznacza to, że ilość wykroczeń polegających na przejeździe przez skrzyżowanie na czerwonym świetle spadła ponad 10-krotnie!

Ile Red Light może zarobić w Łodzi?

Warto pamiętać, że skrzyżowanie ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy w Łodzi jest jednym z czterech, na których docelowo ma działać system Red Light. Pozostałe trzy mają kontrolować ruch na skrzyżowaniu al. Jana Pawła i ul. Obywatelskiej, na rondzie Biłyka, czyli skrzyżowaniu ul. Zgierskiej oraz al. Sikorskiego i Włókniarzy i na rondzie Inwalidów, czyli skrzyżowaniu ul. Rokicińskiej i Puszkina. Jeśli więc statystyki wykroczeń będą podobne to tych z pierwszych miesięcy działalności systemu w Zgierzu, Łodzianie na czterech skrzyżowaniach mogą „pozostawić” aż milion złotych! Pierwsze dane z działalności systemu Red Light w Łodzi będą znane pod koniec grudnia.  

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama